Hirdetés

Három magyar jelölt Európa legígéretesebb vállalkozói között

Az Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EIT) bejelentette, hogy 41 pályázatot jelöltek a 2018-as EIT-díj négy kategóriájában, köztük három magyar pályamű is bejutott a végső megmérettetésbe. A budapesti székhelyű intézet a díjátadó ünnepséget Budapesten tartja október 4-én, az EIT éves innovációs fórumán, az INNOVEIT-en.

A jelöltek négy kategóriában versenyeznek: az EIT Change, az EIT Innovators és az EIT Venture, valamint idén először az EIT Woman kategóriában – írja az MTI az EIT közleménye alapján. A díj magyar jelöltjei az EIT Change kategóriában Félegyházi Nóra, az EIT Innovator kategóriában Dán György, az EIT Woman kategóriában Pálfi Dóra.

A tájékoztatás szerint a 41 jelölt Európa legígéretesebb vállalkozói és innovátorai, a pályázatok az éghajlatváltozás, az energia, a digitalizáció, az élelmiszer, az egészség, a nyersanyag területeit érintik.

Az idei jelöltek Ausztriából, Belgiumból, Bulgáriából, Kanadából, Kínából, Kolumbiából, Dániából, Egyiptomból, Észtországból, Franciaországból, Németországból, Görögországból, Magyarországról, Izlandról, Olaszországból, Lettországból, Mexikóból, Hollandiából, Spanyolországból, Svédországból, Svájcból, az Egyesült Királyságból és az Egyesült Államokból származnak.

Két magyar csapat is dobogón végzett az EIT Jumpstarter program döntőjében

A nemzetközi versenyen a vállalatok ESG-stratégiájának fejlesztését segítő VeridianIQ, illetve a kiterjesztett valóságot használó, navigációs alkalmazást fejlesztő ARport is második helyezést ért  el a kategóriájában. Fotóriportunk az Európai Innovációs és Technológiai Intézet startupversenyéről.

Bővebben

Sírhelygondozó platformot kidolgozó csapat nyert az MCC és a Design Terminal inkubátorprogramjában

Az Ötlet Inkubátor program célja, hogy tehetséges fiatalok számára vállalkozásépítési ismereteket, alapvető gazdasági tájékozottságot, üzleti tudást, gyakorlati tapasztalatot és értékes kapcsolati hálót nyújtson.

Bővebben

Ne lokálisan, hanem regionálisan gondolkodjunk, és tegyük közösen sikeressé Közép-Kelet-Európát – mondja a Puzl CowOrKing vezetője

A Puzl CowOrKing novemberben Budapesten nyitotta meg második közösségi irodaházát. Hogyan jutott el ide a bolgár szolgáltató? Miért pont Budapesten kezdik meg a regionális terjeszkedést, és milyen hatást kívánnak gyakorolni az IT- és startup-ökoszisztémára? Erről kérdeztük Thibaut Taittingert a Puzl CEO-ját.

Bővebben

Amerikai piacra segítené az ÓUVC az ütős sportolókat segítő DinkMate startupot

Az ÓUVC-től kapott 100 millió forintos befektetést a DinkMate csapata a pickleball játékosok fejlődését segítő technológiájának fejlesztésére és márkaépítésre is szeretné felhasználni. A hosszú távú célok között szerepel, hogy a startup a nemzetközi pickleball szövetség hivatalos digitális partnerévé váljon.

Bővebben

Felvásárolta a Quantum Iskolaszövetkezet Balogh Petya HR-cégét

A Quantumra még 2022-ben figyelt fel Balogh Petya a Cápák közöttben, azóta befektetőként és mentorként is segítette a csapatot. Most a Quantum kis halból üzlettárssá válik, a cél pedig létrehozni az ország legversenyképesebb HR-szolgáltatását.

Bővebben

Think regionally, not locally, and make Central and Eastern Europe successful together – says the head of Puzl CowOrKing

In November, Puzl CowOrKing opened its second community office building in Budapest. How did the Bulgarian operator get here? Why start their regional expansion in Budapest and what impact do they want to have on the IT and startup ecosystem? We asked Puzl CEO Thibaut Taitinger about these questions.

Bővebben

A fogyatékkal élőket segítő megoldásokkal nyertek nemzetközi versenyt magyarok

Az EyeRider csapatának győztes applikációja kizárólag a telefonba beépített érzékelőket használja arra, hogy a látássérültek még a nehezebb terepeken is tudjanak tájékozódni. Emellett lebénult és mozgássérülteket segítő magyar megoldások is értek el helyezést a 2024. évi CYBATHLON versenyen.

Bővebben