Hirdetés

Három magyar jelölt Európa legígéretesebb vállalkozói között

Az Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EIT) bejelentette, hogy 41 pályázatot jelöltek a 2018-as EIT-díj négy kategóriájában, köztük három magyar pályamű is bejutott a végső megmérettetésbe. A budapesti székhelyű intézet a díjátadó ünnepséget Budapesten tartja október 4-én, az EIT éves innovációs fórumán, az INNOVEIT-en.

A jelöltek négy kategóriában versenyeznek: az EIT Change, az EIT Innovators és az EIT Venture, valamint idén először az EIT Woman kategóriában – írja az MTI az EIT közleménye alapján. A díj magyar jelöltjei az EIT Change kategóriában Félegyházi Nóra, az EIT Innovator kategóriában Dán György, az EIT Woman kategóriában Pálfi Dóra.

A tájékoztatás szerint a 41 jelölt Európa legígéretesebb vállalkozói és innovátorai, a pályázatok az éghajlatváltozás, az energia, a digitalizáció, az élelmiszer, az egészség, a nyersanyag területeit érintik.

Az idei jelöltek Ausztriából, Belgiumból, Bulgáriából, Kanadából, Kínából, Kolumbiából, Dániából, Egyiptomból, Észtországból, Franciaországból, Németországból, Görögországból, Magyarországról, Izlandról, Olaszországból, Lettországból, Mexikóból, Hollandiából, Spanyolországból, Svédországból, Svájcból, az Egyesült Királyságból és az Egyesült Államokból származnak.

Egy női alapító vallomásai – ezzel a címmel indít új podcastot Meghan Markle

A brit királyi család tagja 8 epizódon keresztül folytat beszélgetéseket női vállalkozókkal a karrierjükről, és arról, hogy nőként hogyan lehet sikeresen vállalkozást építeni.

Bővebben

Örülhetünk-e egyáltalán a Klarna tőzsdére lépésének?

A svéd BNPL-bajnok jobb időket is látott, mint most, a tőzsdére vezetés megkezdésekor. Ezt tükrözi a visszafogott értékelési célja, ami mögött az európai piacok rossz megítélése húzódhat, valamint az is, hogy a tervezett értékelés meg sem közelíti az unikornis pár évvel korábbi értékelését.

Bővebben

Összefogott az európai ökoszisztéma a következő európai sikersztorik megszületéséért

A Europe Project névre keresztelt kezdeményezés célja, hogy komplex segítséget nyújtson a tehetséges fiatal vállalkozóknak, és megmutassa a világnak: Európa még mindig képes globálisan meghatározó startupokat építeni.

Bővebben

Ligát váltana a STRT: Balogh Petyáék a BÉT Standard kategóriába lépésre törekednek

A szabályozott piacra lépés érdekében a STRT már két szereplővel is együttműködik, és pénzügyi beszámolójukat is ennek megfelelően készítik el idén. Hogy mikor debütálhat a cég a BÉT Standard kategóriájában, egyelőre nem tudni – addig is elmagyarázzuk, hogy ez miért fontos.

Bővebben

Új szereplő jelent meg a közép-kelet-európai ökoszisztémában: Miben segíthet a Scale Factory a magyar scaleupoknak?

A szingapúri szolgáltató arra fókuszál, hogy minél hatékonyabban segítse ügyfelei növekedését és terjeszkedését új piacokon, a lehető legtöbb kereskedelmi hasznot hozva nekik. A Scale Factory mostantól a közép-kelet-európai régióból is várja a skálázódni kívánó vállalkozásokat.

Bővebben

Sok diáknak fogalma sincs arról, hogy milyen költségekkel jár a felnőtt élet – mondja Gyarmati Fanni, a Diverzum társalapítója

A Diverzum és a más ökoszisztéma-szereplők által készített Gen Z Reportból kiderül, hogy a fiatalok átlagos bérigénye közel sem olyan irreálisan magas, mint azt gondolnánk. A kutatási eredmények kapcsán beszélgettünk Gyarmati Fannival, a Diverzum társalapítójával.

Bővebben