Hirdetés

Google-botrány: a másik oldal

Korábban közölt cikkünkből kiderül: a Google rekordösszegű bírságot kapott az Európai Bizottságtól, akik arra hivatkoznak, hogy kihasználják a piaci fölényüket, és így a fogyasztók befolyásolásával korlátozzák a piaci versenyt. A Google vezérigazgatója, Sundar Pichai nyílt levélben szólítja meg az Android felhasználóit és minden érdeklődőt, melyben kifejezte, hogy az Európai Bizottság döntését miért tartja alaptalannak és milyen szempontokat hagy figyelmen kívül a döntéshozatal.

„A döntés figyelmen kívül hagyja azt a tényt, hogy az Android telefonok versenyeznek az iOS telefonokkal. Pedig ezt a Bizottság saját piaci felmérésében résztvevők 89 százaléka megerősítette. Azt is kihagyják a számításból, hogy mennyi  lehetőséget nyújt az Android több ezer fejlesztő és mobilhálózat szolgáltató számára, akik Android-eszközöket készítenek és értékesítenek a világ minden táján. Ugyancsak hátteret és lehetőséget biztosít ugyanakkor több millió applikáció fejlesztő számára, akik az Android fejlesztésével foglalkoznak; és több milliárd fogyasztó számára is, akik ma már valóban élvonalbeli Android rendszerű okostelefonokat használhatnak.”

A Google CEO-ja azt is hangsúlyozza: Android rendszerű telefonokat az Európai Unió számos országában előűllítanak értékesítenek.

android provides choice

Ezen cégek által gyártott készülékek különbözőek ugyan, de van egy közös pont bennük: ugyanazokat az alkalmazásokat képesek futtatni. Ez olyan egyszerű szabályoknak köszönhető, amelyek biztosítják a műszaki kompatibilitást, függetlenül attól, hogy mekkora méretű vagy alakú a készülék. Sundar Pichai azt írja: „egyetlen gyártó sem köteles aláírni ezeket a szabályokat – kedvükre módosíthatják, igényeikre szabhatják az Androidot.”

„Ahhoz, hogy az open-source platformunk sikeres legyen, ügyelnünk kell arra, hogy egyensúlyba hozzuk mindazok igényeit, akik használják.”

Láttunk már arra példát a történelemben, hogy alapvető, a kompatibilitással kapcsolatos szabályok nélkül a nyílt forráskódú platformok egész egyszerűen fragmentálódnak. Ez a felhasználók számára nehézséget okoz, de terheli a fejlesztőket és a gyártókat is. Az Android kompatibilitási szabályai megakadályozzák ezt, és így tud hosszútávon mindenki számára kiszámítható maradni.” – írja Pichai.

Felhozza a mentségére azt is, hogy egy frissen vásárolt telefon közel 40 előre telepített alkalmazással kerül a felhasználó kezébe, különböző fejlesztő cégektől – köszönhetően az Android sokoldalúságának. Hozzáteszi, hogy egyébként, ha bárkit zavar, akkor

az előre telepített appokat egy mozdulattal letörölhetjük, és helyettesíthetjük egy másikkal.

Removing and replacing preloaded apps

Az Android platform és a Google alkalmazások ingyenes terjesztése nem csak a gyártók és a szolgáltatók számára hatékony, hanem hatalmas előnyt jelent a fejlesztők és a fogyasztók számára is. Ha a gyártó és a hálózat-üzemeltetők nem tudnák felvenni alkalmazásainkat az eszközökre, akkor az az Android ökoszisztéma egyensúlya megborulna.

„Mindig egyetértettünk abban, hogy a vállalatunk növekvő mérete növekvő felelősséggel is jár. Az egészséges, virágzó Android ökoszisztéma mindenki érdeke.”

– zárja a sorait a CEO. Végül kifejezte aggodalmát azzal kapcsolatban, hogy az Európai bizottság döntése fel fogja borítani azt a gondos egyensúlyt, amelyet az Android kidolgozott és felépített, és ez egy baljós intézkedés az open-source rendszerek jól működő hagyományai felett. Hangsúlyozza: az Android jóval szabadságot ad, mint amekkora korlátokat. Fellebbezni fognak.

Forrás: Google Blog

 

 

Véres Halloween, ezúttal jó ügyért – közösen szólítja meg a hazai startupszektort a Magyar Vöröskereszt és a Startup Online

A Startup Online csatlakozik a Vöröskereszt önkéntes véradásához – a cél megszólítani a hazai startup-ökoszisztémát, hangsúlyozni a véradás jelentőségét és részvételre ösztönözni a szereplőket. A jó ügyet a Startup Online partnereként a Munch is aktívan támogatja.

Bővebben

Az alapító, aki végigdolgozta a saját esküvőjét – vagy mégsem?

Bejárta az internetet a kép, amin Casey Mackrell, a Thoughtly startup társalapítója a saját esküvőjén vette elő a laptopját, hogy egy kódolási feladatot elvégezzen. A fotó vegyes fogadtatást kapott, és rávilágít a startupvilág egyik dilemmájára: az alapítói és a menedzseri vezetési mód közti különbségre.

Bővebben

El kell juttatnunk a magyar tehetségeket külföldre – mondja Jonathan Medved, a HVCA Harsányi-díjasa

Az izraeli sorozatvállalkozó szerint a magyar piac fejlődésében hatalmas szerepe van annak, hogy a magyar tehetségek külföldön szerezzenek tapasztalatokat és építsenek kapcsolatokat. Képriport a HVCA befektetési konferenciájáról.

Bővebben

Régiós szinten kapcsolja össze a startup- és az IT-ökoszisztémát a Puzl CowOrKing budapesti irodahelyiségének nyitórendezvénye

A bolgár szolgáltató Óbudán nyit új coworking irodahelyiséget: az ennek apropóján szervezett ME.E.T. CEE rendezvényen a résztvevők Magyarországról, Bulgáriából, Csehországból, Ausztriából, Romániából és Lengyelországból is építhetnek kapcsolatokat a startup- és az IT-ökoszisztéma képviselőivel. A november 8-i esemény ingyenes, de regisztrációhoz kötött.

Bővebben

Miért vásárolták meg Balogh Petyáék a KÜRT Akadémiát?

A komplex vállalatfejlesztési képzéseket kínáló KÜRT Akadémia megvásárlása stratégiai jelentőséggel bír a STRT Holding számára: azzal pont azt az oktatási szolgáltatási lábat erősítik, ami kulcsfontosságú portfóliócégeik sikerre vitelében. Mit hoz a gyakorlatban a tranzakció, és miért éri ez meg a Kürti Tamás nevével fémjelzett Akadémiának? A STRT által szervezett háttérbeszélgetésen jártunk.

Bővebben

Sokkal gyorsabban termelnek bevételt az AI-startupok, mint SaaS elődeik

A Stripe platformját használó top AI-vállalkozások csupán 11 hónap alatt képesek elérni az egymillió dolláros bevételt, míg a pár évvel korábbi SaaS-cégek csupán 15 hónap alatt. Az AI-startupok bevételnövelő képességét a mesterséges intelligencia piacának jellegzetessége magyarázza.

Bővebben

500 ezer dolláros pre-seed kört vont be a magyar AI-startup, a Voovo

A befektetők közt olyan nevek találhatók, mint az amerikai Techstars, és a magyar befektetői szcéna ismert szereplői: a Balogh Petya nevével fémjelzett STRT, a Hild Imréhez köthető Óbuda Uni Venture Capital (ÓUVC), valamint a HunBAN elnöke, Csillag Péter.

Bővebben

Hogyan építs startupot egy tabusított piacon?

Amikor egy társadalmi tabukkal övezett piacon próbálsz a startupoddal érvényesülni, nehezített pályán játszol: az ügyfeleid és a befektőid is bizalmatlanok veled szemben, és még a hatóságok is komoly fejfájást okozhatnak. Hogyan boldogulj ilyen körülmények között? A szexuális segédeszközök piacán sikeres MisteryVibe társalapítója és CEO-ja osztja meg a tippjeit.

Bővebben