Hirdetés

Fiatal tehetségeket támogat az UniCredit Bank

Csütörtökön adta át Budapesten az UniCredit Bank a Korszakalkotók mecénás programjának díjait és az azokkal járó, három-hárommillió forintos támogatást. A díjazott fiatal tehetségek: Magyarósi Éva képzőművész, Losonci Bálint borász és Villányi Dániel zongoraművész.

Az UniCredit mecénásprogramjának keretében fiatal tehetségeket támogatnak, szeretnének az ő elhivatottságukba, energiájukba, szenvedélyükbe befektetni. Marco Iannaccone, a magyarországi UniCredit Bank általános vezérigazgató-helyettese az eredményhirdetés előtt kiemelte, hogy az első alkalommal meghirdetett programmal szeretnének visszaadni valamit annak az országnak, ahol dolgoznak. Aleksandra Cvetkovic, az UniCredit lakossági és kisvállalati divíziójának vezetője hozzátette: a bank felmérést készített arról, hogy milyen ügyek fontosak ügyfeleiknek, így esett a választás a képzőművészet, a zene és a gasztronómia területeire.
Ezt követően 36 ismert szakember segítségével választották ki mindegyik terület legígéretesebb fiatal tehetségeit, majd közülük hétfős zsűri jelölte ki a kilenc döntőst.
Az Ízvilág kategória jelöltjei Csanád Márton és Simonfai Balázs, a Hara’Punk Brewing sörfőző mesterei, Losonci Bálint mátrai borász és Tóth Sándor kávés szakember, baristatréner lettek.  A Zene kategóriában Jónás Vera énekes-dalszerző, Kálnay Zsófia operaénekes és Villányi Dániel zongoraművész versengett. A Vizuális művészet kategóriában Magyarósi Éva animációs rendező, képzőművész, Puklus Péter fotográfus, képzőművész és Szalay Péter szobrász közül választhattak a szavazók.
A jelölteket Budapesten, Győrben, Debrecenben és Kecskeméten gálaesteken is megismertették a közönséggel, majd a publikum a program mikroportálján szavazhatott kedvenceire.
A honlapra végül 120 ezer látogató kattintott rá, akik a hitelkártyás vásárlásaikkal is több mint 587 millió forintot konvertáltak át a támogatottjaik melletti pluszpontokká.

Gratulálunk a három nyertesnek!

MTI

Fotó: www.facebook.com/UniCreditBankHu

Biás Csongor: Nyitott kapukat döngetünk az Európai Bizottságnál a startupok páneurópai szabályozásáról

Amivel az EU döntéshozói a leginkább segíthetnék az európai startupszcénát, az egy ökoszisztémára szabott, páneurópai jogi entitás megteremtése lenne – na meg az, ha a megvalósításra is odafigyelne az EU. Hol áll most az ezt a szabályozást a zászlajára tűző EU Inc kezdeményezés, és kiket kell még meggyőzni ennek fontosságáról? Többek között erről kérdeztük Biás

Bővebben

Marketingesek, szemetek a STRT-ra vessétek!

Azt tapasztalom a hazai ökoszisztémában, hogy a szereplők döntő többsége önmagáról zeng dicshimnuszt, ha elér valamit, miközben a probléma, amit megold, olcsó díszletté silányul. Balogh Petyáék viszont pont fordított logika mentén gondolkodnak a PR-ról és a marketingről.

Bővebben

Balogh Petya: Amerika lábon lőtte magát a vámháborúval, és ebből az európai startupszektor rengeteget profitálhat

A STRT vezérigazgatója szerint a Donald Trump vezette USA pont azt az előnyét építi le a vámpolitikájával, ami őt a világ legerősebb gazdaságává tette. Ez lehetőséget teremt nemcsak arra, hogy az európai cégek a kihulló szereplők helyébe lépjenek, hanem arra is, hogy az EU nagy lépéseket tegyen a digitális és innovációs függetlenedés útján. A Startup

Bővebben

Randizz a leendő befektetőddel a NAK TechLab eseményén!

Az agrár startupok rapid randikon beszélgethetnek a hazai társaságok képviselőivel, azonnali visszajelzéseket kaphatnak egyszerre több kockázatitőke-befektetőtől, és akár a soron következő befektetési körükhöz vezető lépéseket tehetnek. Jelentkezési határidő: április 27.

Bővebben