Hirdetés

Ez a 7 legígéretesebb hazai startup

startupok

Gyógykezeléseket forradalmasító eszköz, a szállodáknak extra bevételt jelentő szolgáltatás és önvezető autókhoz kapcsolódó fejlesztéseket végző cég is található az ígéretes magyarországi startupokat összegyűjtő listán.

Nem egyszerű előre megjósolni, hogy mely startupból válhat a későbbiekben igazán sikeres vállalat. Mindenesetre egyértelműen látszik, hogy az elmúlt években rendkívüli módon felfutott Magyarországon is a startupindítási kedv. Több próbálkozásból pedig nagyobb eséllyel lesznek hosszútávon is sikeres vállalkozások. A Forbes és a Magyar Idők korábbi listái alapján a Széchenyi Tőkealap-kezelő Zrt. állított össze egy hetes listát azokról a hazai startupokról, amelyekre érdemes lesz figyelni 2018-ban.

Turbine AI

Az informatika és a biológia összekapcsolásával olyan szoftvert fejlesztettek, amely mesterséges intelligencia segítségével képes szimulálni különböző gyógyszerek rákos sejtekre gyakorolt hatását. A rákgyógyógyítást forradalmasítani készülő csapat tavaly a rangos Central European Startup Awards versenyen a meghirdetett kategóriákból hármat is megnyertek: 10 ország 100 legjobb startupja közül ők nyerték el az „Év startupja”, a „Legjobb biotech” és a „Legjobb AI startup” elismerést is.

PublishDrive

A PublishDrive az e-könyvek értékesítését, publikálását mesterséges intelligenciával segíti. Magyarországon elsőként bekerültek a Google startup-inkubációs programjába, a Lauchpadbe. Tavaly pedig a Credo 1,2 millió dollárt fektetett az ígéretes magyar vállalkozásba, illetve a business development és sales tevékenységeket is átvette, így a budapesti iroda a termékfejlesztésre fókuszál.

RateMate

A szolgáltatás segítségével a szállodák figyelemmel tudják kísérni, hogy milyen események várhatóak a közelben, a szobákat pedig ennek függvényében tudják árazni. Gál Péter ötletgazda szerint a szállodák évente nagyjából nyolcmilliárd dollárt buknak el azzal, hogy elszalasztják ezeket a lehetőségeket. A szolgáltatást már használja a Marriott, a Hilton és az Intercontinental is.

Bitrise

A mobilalkalmazás-fejlesztők növekvő igényekre találtak megoldást, valamint kínálnak olyan szolgáltatást, amellyel a fejlesztőcsapatok és vállalatok értékes időt, pénzt és erőforrást spórolhatnak meg. A programtesztelők és háttéreszközök frissítésének költségeit megspórolhatják a cégek, a munkát a Bitrise elvégzi. A Bitrise csapata elsőként mondhatja el magáról, hogy magyarként bekerült a világ egyik legsikeresebb, Y Combinator névre hallgató inkubátorprogramjába Kaliforniában.

HeatVentors

Az energiatárolás egyik bevált módszere a víz hűtése és melegítése, a HeatTank használatával azonban a fázisváltó anyagok halmazállapota változik. Az új technológiával közel 90 százalékkal kisebb tárolókra van szükség, ami jelentős csökkenést jelent anyagköltség tekintetében. Termékeiket egyrészt nagy cégeknek kínálják, jelenleg több hazai és nemzetközi vállalattal is tárgyalnak pilotprojektek elindításáról.

GreenGo

A közlekedés megreformálására vállalkozott a GreenGo autómegosztó rendszer, amely elektromos autókat kínál rövidtávú használatra. A városi autós közlekedés alapja a telefonról lefoglalható jármű, a perc alapú használati díjban minden tervezhető költség benne van. Idén elég kemény konkurenciát kaptak a MOL Limo szolgáltatásának elindításával.

AIMotive

Az önvezető autók szoftverét fejlesztő startup a Prezi utáni második legnagyobb tőkebefektetést szerezte meg tavaly a magyar startupok közül. A cég közlése szerint a közel 10 milliárd forintos befektetést elsősorban a kameraszenzorokra és mesterséges intelligencia alapú képfeldolgozásra fordítják. Az önvezetős autók tesztelését a cég még idén szeretné elkezdeni Japánban, Kínában és Amerikában is.

Mitől tartanak a leginkább a startupok 2024-ben, és mitől a befektetőik?

A Slush kutatási jelentése rámutat arra, hogy mennyire fordítva gondolkodik az alapító és a befektető: amíg az előbbi tőkét és ügyfeleket akar szerezni, hogy rövid távon levegőt kaphasson, addig az utóbbi inkább a startup hosszútávú növekedéséről akar megbizonyosodni, hogy ő is profitálhasson.

Bővebben

Hogyan tervezz vállalati stratégiát egy egyre kiszámíthatatlanabb gazdasági környezetben?

A november 21-én megrendezendő Protechtor Future Summit célja, hogy átfogó képet biztosítson a vállalat- és technológiai vezetők számára a jelen és közeljövő várható kihívásairól, valamint eszközt adjon a kezükbe a potenciális válságokkal teli időszakban történő sikeres manőverezéshez.

Bővebben

Vissza a jövőbe – újra Agtech Summit

A legújabb technológiai fejlesztések, amelyek a jövőben átalakítják a mezőgazdasági gyakorlatokat; globális agrárrobotikai forradalom; átjárás a hadiipari és mezőgazdasági innovációk között– néhány témakör, amellyel az agrárium jövője iránt érdeklődők találkozhatnak az idei Agtech Summiton.

Bővebben

Jelentkezz a megújult Ideathon startupötletversenyre, és hozz innovatív megoldást városi problémákra

Az idei Ideathon minden eddiginél fókuszáltabb programot kínál a versenyzőknek, akik olyan városi kihívásra fognak megoldást keresni, mint a közlekedési dugók, a zöldterületek hiánya, vagy a közösségi terek fejlesztése. Jelentkezési határidő: november 15.

Bővebben

Mesterséges bélintelligencia: a nagy dolgodról készít felvételeket a Throne startup

A beszédes Throne nevű startup megoldásával bárki szerezhet információkat arról, hogy az egyes ételek, étrend-kiegészítők milyen hatással vannak az emésztésére, mennyire hidratált a szervezete, és segít általánosságban megérteni, hogy mi járul hozzá az emésztőrendszer megfelelő működéséhez.

Bővebben

Keress új helyet a startupodnak, alakítsd ki te Buda új közösségi irodaterét!

A Hengermalom projekt keretében a Dürer kert mögötti épületeket kívánja a tulajdonos egy pezsgő, befogadó közösségi és kulturális központtá alakítani. Arról, hogy milyenek lennének a vállalkozásodnak ideális körülmények, november közepéig mondhatod el a véleményed egy kérdőív kitöltésével. 

Bővebben

A svéd Klarna lett idén Európa startupkeltetője a pénzügyi technológiai szektorban

Az Accel és a Dealroom közös kutatása évről évre azt vizsgálja, hogy az európai és az izraeli ökoszisztéma fintech unikornisainak volt alkalmazottai mennyi új startupot alapítanak: 2024-ben eddig 625-öt. Ezen másodgenerációs startupok pedig elég sikeresek: több mint felük 1 millió dollár felett vont már be tőkét. Mutatjuk a részleteket.

Bővebben

Média mint a kockázati tőke egyik lába? Furán hangzik, de működik

A DMG Ventures portfóliójába tartozó cégek equityért cserébe nemcsak tőkét, hanem komplex médiaszolgáltatást is kapnak: segítenek nekik összerakni a megfelelő marketing- és médiastratégiát, majd potenciálisan havi 33 millió brit médiafogyasztóval ismertethetik meg a történetüket.

Bővebben