Hirdetés

Exkluzív workshopok jönnek Budapestre közép- és felsővezetők számára!

A Brain Bar az ACG stratégiai szakembereivel dugta össsze a fejét, hogy egy nemzetközi színvonalú, saját módszertanon alapuló innovációs workshopsorozatot fejlesszenek ki közép- és felsővezetők számára! Ez a különleges lehetőség csak Európa legrangosabb jövőfesztiváljának nyitónapján, május 31-én kerül megrendezésre a Corvinus Egyetem Campusán. 

A Mastermind Sessions tematikáját és működési mechanizmusát a Brain Bar és az ACG Reklámügynökség csapata együtt dolgozta ki. A munka során a szervezők legfontosabb célja az volt, hogy egy, a hazai vállalatokra szabott, újszerű módszertant alakítsanak ki, aminek segítségével a résztvevők a megszerzett inspirációt kézzelfogható innovációs lehetőséggé forgathatják.

„A Brain Bar egyedisége abban áll, hogy a közönség is aktívan részt tud venni az előadásokban, és lehetőséget ad, hogy a távoli, könyveken és előadásokon keresztüli inspirációt személyessé alakítsuk. Ez ihletett minket arra, hogy az előadásokat követő kiscsoportos beszélgetéseket egy célzott tréningprogrammá formáljuk, ahonnan a résztvevők a mindennapokban is hasznosítható tudással térhetnek haza” – mondta Böszörményi-Nagy Gergely, a Brain Bar alapítója.

A vendégek az első alkalommal megrendezett tréningeken világhírű jövőkutató szakemberek vezetésével foglalkoznak a Blockchain rejtette céges lehetőségekkel, a klasszikus görög filozófia és a sci-fi üzleti döntéshozatalban történő alkalmazásával, illetve a kreativitás és az innováció helyes szerepével. A május 31-i programokon az érdeklődők olyan izgalmas, a saját területükön egyedi és kiemelkedő teljesítményt nyújtó előadókat ismerhetnek meg személyesen, mint Ari Popper, a SciFutures ügyvezetője és alapítója; Andrew Taggart szilícium-völgyi filozófus és Jeffrey Tucker, a Blockchain technológia advokátora, libertárius anarcho-kapitalista gondolkodó.

„Igen különböző és sokszínű karaktereket választottunk ki, hogy sajátos nézőpontokon és élvonalbeli trendeken keresztül mutassunk utat a jövőbe a hazai vállalatok számára. Mindegyik tréning izgalmas határterületen mozog:

Hogyan tudja előmozdítani a sci-fi világa az üzleti stratégiaalkotást? Miben segíthetnek az ókori görög gondolkodók a vállalati filozófia és értékteremtés megalapozásában? Hogyan ültethetjük át a Blockchain technológia még felfedezetlen céges lehetőségeit és alkalmazásait az üzleti gyakorlatba?”

– avat be a részletekbe Vaskó Renáta, a Brain Bar innovációs menedzsere.

„A mechanizmus kidolgozásához 25 különböző módszertant tanulmányoztunk: design thinking, service design és trend forecasting eszközöket gyúrtunk össze többek között kulturális insightok segítségével. A workshopok első, inspirációs részét követően a résztvevők kis csoportokban, facilitátorok segítségével egy egyedi framework alapján a saját ügyvitelükre fordítják le a hallottakat, hogy kézzelfogható és a későbbiekben is alkalmazható tudást szerezzenek” – mondta Molnár Eszter, az ACG Reklámügynökség stratégiai szakértője.

„Az egyedi módszertan alapján felépített előadások közötti összekötő kapocs a fogyasztói igények előrejelzése és a fogyasztói élmény optimalizálása. Hiszünk abban, hogy hosszú távon – szakterülettől függetlenül – ez minden vállalat számára nélkülözhetetlen a piacon. Olyan tematikát dolgoztunk ki, ami külsős szakemberek szerint is egy Cannes Lions színvonalú tréninglehetőség” – mondta Blaskó Nikolett, az ACG Reklámügynökség alapító-ügyvezetője.

A jegyek korlátozott számban már elérhetők online a http://brainbar.com/workshops oldalon. A workshopokon 4 előadóval külön-külön kiscsoportokban dolgoznak majd a résztvevők, egy-egy workshopon így maximum 25 fő tud részt venni.

Marketingesek, szemetek a STRT-ra vessétek!

Azt tapasztalom a hazai ökoszisztémában, hogy a szereplők döntő többsége önmagáról zeng dicshimnuszt, ha elér valamit, miközben a probléma, amit megold, olcsó díszletté silányul. Balogh Petyáék viszont pont fordított logika mentén gondolkodnak a PR-ról és a marketingről.

Bővebben

Balogh Petya: Amerika lábon lőtte magát a vámháborúval, és ebből az európai startupszektor rengeteget profitálhat

A STRT vezérigazgatója szerint a Donald Trump vezette USA pont azt az előnyét építi le a vámpolitikájával, ami őt a világ legerősebb gazdaságává tette. Ez lehetőséget teremt nemcsak arra, hogy az európai cégek a kihulló szereplők helyébe lépjenek, hanem arra is, hogy az EU nagy lépéseket tegyen a digitális és innovációs függetlenedés útján. A Startup

Bővebben

Randizz a leendő befektetőddel a NAK TechLab eseményén!

Az agrár startupok rapid randikon beszélgethetnek a hazai társaságok képviselőivel, azonnali visszajelzéseket kaphatnak egyszerre több kockázatitőke-befektetőtől, és akár a soron következő befektetési körükhöz vezető lépéseket tehetnek. Jelentkezési határidő: április 27.

Bővebben

Növekedett a hazai szabadalmi kérelmek száma, de európai viszonylatban még így is gyengén teljesít Magyarország

Tavaly jegyezték a legtöbb szabadalmi kérelmet Magyarországról, azonban – ha az Európába érkező kérelmek számát tekintjük – arányaiban ezzel még mindig csak a lista utolsó harmadában vagyunk.

Bővebben