Hirdetés

Elon Musk vagyona egy év alatt 68 milliárd dollárral, 219 milliárd dollárra nőtt

Elon Musk vezeti a Forbes legfrissebb milliárdos rangsorát, a Tesla alapítójának vagyonát 219 milliárd dollárra becsülik. A globális problémák már a leggazdagabbakat is érintik, a tavalyi rekordhoz képest 400 milliárd dollárral csökkent az összesített vagyonuk. Két magyar, Csányi Sándor és Mészáros Lőrinc került fel a listára.

A Forbes legfrissebb milliárdos listáján 2668-an szerepelnek, 87-el kevesebben, mint egy évvel ezelőtt. Az összvagyonuk 12700 milliárd dollár, 400 milliárddal kevesebb, mint 2021-ben.

Az elmúlt egy évben 329-en zuhantak ki a milliárdos listáról, utoljára 2009-ben volt példa arra, hogy ilyen sokan kerültek ki a szupergazdagok klubjából. Igaz ezzel párhuzamosan 236 új szereplő is feltűnt a felsorolásban, köztük az énekes Rihanna, illetve a Gyűrűk Ura filmek rendezője, Peter Jackson.

A rangsort első alkalommal vezeti Elon Musk, a Tesla alapítója, akinek vagyona a Forbes becslése szerint egy év alatt 68 milliárd dollárral 219 milliárd dollárra nőtt. A második helyen végzett ezúttal az elmúlt négy évben a rangsort vezető Jeff Bezos, az Amazon alapítója az összeállítás készítői szerint 171 milliárd dolláros vagyonnal bír. A harmadik Bernard Arnault és családja, 158 milliárd dolláros vagyonnal. A technológiai szektor képviselői uralják a toplistát, az első tízből heten érkeztek ebből az ágazatból.

A Forbes listáján két magyarországi milliárdos szerepel. Csányi Sándor 1,3 milliárd dolláros becsült vagyonnal a 2190., míg Mészáros Lőrinc 1,2 milliárd dollárra becsült vagyonával a 2324. a rangsorban.

A legtöbb milliárdos továbbra is az Egyesült Államokban van, 735, viszont Kínában is gyorsan bővül a szupergazdagok köre, már 607-en vannak. Az orosz-ukrán háború egyébként ezen a listán is érezteti hatását, 34 orosz milliárdos került ki a leggazdagabbak közül, a szankciók és a rubel látványos zuhanása miatt, a rangsorban bentmaradók összesített vagyona pedig 260 milliárd dollárral csökkent.

Örülhetünk-e egyáltalán a Klarna tőzsdére lépésének?

A svéd BNPL-bajnok jobb időket is látott, mint most, a tőzsdére vezetés megkezdésekor. Ezt tükrözi a visszafogott értékelési célja, ami mögött az európai piacok rossz megítélése húzódhat, valamint az is, hogy a tervezett értékelés meg sem közelíti az unikornis pár évvel korábbi értékelését.

Bővebben

Összefogott az európai ökoszisztéma a következő európai sikersztorik megszületéséért

A Europe Project névre keresztelt kezdeményezés célja, hogy komplex segítséget nyújtson a tehetséges fiatal vállalkozóknak, és megmutassa a világnak: Európa még mindig képes globálisan meghatározó startupokat építeni.

Bővebben

Ligát váltana a STRT: Balogh Petyáék a BÉT Standard kategóriába lépésre törekednek

A szabályozott piacra lépés érdekében a STRT már két szereplővel is együttműködik, és pénzügyi beszámolójukat is ennek megfelelően készítik el idén. Hogy mikor debütálhat a cég a BÉT Standard kategóriájában, egyelőre nem tudni – addig is elmagyarázzuk, hogy ez miért fontos.

Bővebben

Új szereplő jelent meg a közép-kelet-európai ökoszisztémában: Miben segíthet a Scale Factory a magyar scaleupoknak?

A szingapúri szolgáltató arra fókuszál, hogy minél hatékonyabban segítse ügyfelei növekedését és terjeszkedését új piacokon, a lehető legtöbb kereskedelmi hasznot hozva nekik. A Scale Factory mostantól a közép-kelet-európai régióból is várja a skálázódni kívánó vállalkozásokat.

Bővebben

Sok diáknak fogalma sincs arról, hogy milyen költségekkel jár a felnőtt élet – mondja Gyarmati Fanni, a Diverzum társalapítója

A Diverzum és a más ökoszisztéma-szereplők által készített Gen Z Reportból kiderül, hogy a fiatalok átlagos bérigénye közel sem olyan irreálisan magas, mint azt gondolnánk. A kutatási eredmények kapcsán beszélgettünk Gyarmati Fannival, a Diverzum társalapítójával.

Bővebben

Hogyan érdemeld ki a Z generáció márkahűségét?

Több ökoszisztéma-szereplő összefogásával készült átfogó kutatás az 1995-2006 között született korcsoport helyzetéről, gondolkodásáról, értékvilágáról és vásárlási szokásairól. A főbb eredményeket ismertetjük.

Bővebben