Hirdetés

Elindult az INNOMEET – az innovációs párbeszéd új platformja az Óbudai Egyetemen

Az INNOMEET – az Óbudai Egyetem (ÓE) innovációs eseménysorozatának – célja, hogy közelebb hozza a startupok világát az egyetemi közösséghez, és bemutassa annak innovációs ökoszisztémáját az érdeklődők számára. Az esemény nyitó rendezvényének az Óbuda Uni Venture Capital (ÓUVC) biztosított lehetőséget.

Szeptember 17-én tartották az Óbudai Egyetemen (ÓE) az intézmény innovációs eseménysorozata, az INNOMEET első rendezvényét.

Az INNOMEET célja, hogy közelebb hozza a startupok világát az egyetemi közösséghez, és bemutassa annak innovációs ökoszisztémáját az érdeklődők számára.

Az esemény nyitó rendezvényének az egyetem befektető cége, az Óbuda Uni Venture Capital (ÓUVC) biztosított lehetőséget.

„A befektető egyetemi szemlélet elmélyítése és megerősítése a legfontosabb feladataink és célkitűzéseink közé tartozik, amire fókuszált módon történik az Óbudai Egyetem innovációs ökoszisztéma platformjának megújítása. Ennek érdekében hoztunk létre új identitást és entitásokat, mint az Óbuda Uni Venture Capital Zrt. (…).

A szervezeti és pénzügyi feltételek biztosítása mellett a tartós siker záloga, meghatározó eleme az eredményes networking tevékenység, melyet a rendszeresen megrendezésre kerülő INNOMEET fórummal támogat meg az Egyetem.

A NIÜ vezérigazgató-helyettese által elemzés alá vett Globális Innovációs Index egyes tényezőiben a pozíciójavulás is csak úgy érhető el, ha a cégek és az egyetemek szervesen és eredményesen összekapcsolódnak ” – mondta prof. dr. Kovács Levente, az Óbudai Egyetem rektora (nyitóképünkön).

Az esemény megnyitóját követően Korányi László, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgató-helyettese tartott előadást, amelyben részletesen bemutatta a hazai innovációs ökoszisztéma fejlődését és jövőbeli lehetőségeit, hangsúlyozva az egyetemek szerepét az innováció előre mozdításában.

A program következő szakaszában az Óbudai Egyetem innovációs szervezeteinek képviselői ismertették tevékenységüket egy panelbeszélgetés során, amelyben

  • Hild Imre, az ÓUVC vezérigazgatója,
  • dr. Zrubka Zsombor, az Egyetemi Kutatási és Innovációs Központ főigazgatója,
  • prof. dr. Haidegger Tamás, az Initium Venture Labs Zrt. vezérigazgatója,
  • Bacsa László, az ÓE Innovációs Iroda vezetője,
  • dr. Eigner György, az ÓE Neumann Kar dékánja,
  • és Korányi László, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgató-helyettese vettek részt.

,,Az esemény során elindult a szervezetek közötti aktív kommunikáció és együttműködés, amely elengedhetetlen ahhoz, hogy az egyetemen rendelkezésre álló erőforrások hatékonyan és célzottan hasznosuljanak”  – emelte ki a beszélgetésből Hild Imre, az ÓUVC vezérigazgatója.

A panelbeszélgetés célja volt, hogy az érdeklődők átfogó képet kapjanak az egyetem innovációs platformjairól. Ezek a szervezetek számos programot és lehetőséget kínálnak, amelyek nemcsak a hallgatók számára teszik elérhetővé az innováció világát, hanem széleskörű támogatást nyújtanak a kutatás-fejlesztés és a startup-ökoszisztéma minden területén.

Az esemény záró előadását Jared Schrieber, nemzetközileg is elismert angyalbefektető tartotta, aki az elmúlt években többek között olyan sikeres magyar startupokba fektetett be, mint az Antavo, a Munch vagy a Shrooly. Előadásában a felsőoktatási intézmények és az innovációs ökoszisztéma együttműködéséről, illetve a befektetői szemléletről osztotta meg tapasztalatait.

Mindezek mellett a kötetlen beszélgetések során az egyetemi hallgatók, oktatók, iparági szakemberek és befektetők új együttműködéseket és partnerségeket alapozhattak meg, amelyek a későbbiekben hozzájárulhatnak a magyar innovációs ökoszisztéma fejlődéséhez.

Az I. INNOMEET védnöke és moderátora prof. dr. Galambos Péter innovációért felelős rektorhelyettes, az Óbudai Egyetem Innovációs Bizottságának vezetője volt. Az eseménysorozat következő alkalmát pedig 2024. október 17-én rendezik meg, ahol az Óbudai Egyetem Innovációs ökoszisztéma platform legfiatalabb tagja, az Initium Venture Labs Zrt. mutatkozik be.

KÉPEK: Mészáros Ákos

500 ezer eurós pre-seed kört vont be a magyar AI-startup, a Voovo

A befektetők közt olyan nevek találhatók, mint az amerikai Techstars, és a magyar befektetői szcéna ismert szereplői: a Balogh Petya nevével fémjelzett STRT, a Hild Imréhez köthető Óbuda Uni Venture Capital (ÓUVC), valamint a HunBAN elnöke, Csillag Péter.

Bővebben

Hogyan építs startupot egy tabusított piacon?

Amikor egy társadalmi tabukkal övezett piacon próbálsz a startupoddal érvényesülni, nehezített pályán játszol: az ügyfeleid és a befektőid is bizalmatlanok veled szemben, és még a hatóságok is komoly fejfájást okozhatnak. Hogyan boldogulj ilyen körülmények között? A szexuális segédeszközök piacán sikeres MisteryVibe társalapítója és CEO-ja osztja meg a tippjeit.

Bővebben

Nyolc grafikon a védelmi technológiába áramló kockázatitőke-befektetésekről a NATO-ban és Európában

Hatalmas ugrást tapasztalhatunk a védelmi technológiára szánt kockázati tőkét tekintve: 2018 óta több mint négyszeresére nőtt a kihelyezett tőke mértéke a NATO és szövetségesei körében. A növekedés az európai piacon is megfigyelhető, ami az ide egyre nagyobb arányban befektető USA-beli VC-knek köszönhető. A Dealroom és a Resilience Conference kutatási eredményeit ismertetjük.

Bővebben

A startup-ökoszisztémát körülölelő makrogazdasági folyamatokról tájékozódhatsz október 3-án a JVSZ Makro Konferenciáján

Az esemény fókuszában a versenyképesség fenntarthatósága, a kritikus versenyképességi faktorok és a hazai gazdasági helyzet elemzése áll majd – szóval olyan témák, amik az innovációs és startup-ökoszisztéma tágabb, makrogazdasági környezetét járják körbe.

Bővebben

Startupkeltetőnek sem utolsók az unkorniusok – itt van rá egy példa

A német unikornisok alkalmazottai 2024. első félévben összesen 65 darab új startupot alapítottak: az öt legtöbb startupot adó unikornishoz köthető az összes új startup több mint 64 százaléka, és ezek a startupok 19 iparágat ölelnek fel.

Bővebben

Ne kelljen félnie a női alapítóknak a férfi befektetőktől a tőkebevonás során – ez a célja a Safe Raise kezdeményezésnek

A Safe Raise oldalán a női vállalkozók anonim módon oszthatják meg a nemi visszaélésekről szerzett tapasztalataikat. A kezdeményező Brooke Andrews maga is szenvedett el szexuális zaklatást startupja építése során, és a többi nő esetének összegyűjtésével szeretné segíteni az érdekérvényesítésüket, valamint edukálni a férfi központú kockázati tőkét.

Bővebben

Végleg lehúzza a rolót a Baltikum egyik unikornisvárományosa

Miután a Kevin. nem nyújtotta be pénzügyi beszámolóját, a litván nemzeti bank visszavonta pénzforgalmi intézményi engedélyét, azaz a startup nem nyújthat a továbbiakban pénzügyi szolgáltatást. A balti projekt társalapítója a bátortalan befektetőket okolja a kudarcért, és már be is jelentette új fintech startupjának megalapítását.

Bővebben

Unikornis született a németországi ökoszisztémában – idén először

Az EGYM fitnesz startup friss befektetési körével átlépte az egymilliárd dolláros értékelést, ezzel a 2024-es év első új német unikornisává válva. A startup az egészségügyi szaktudást kombinálja a mesterséges intelligenciával céges ügyfelei számára.

Bővebben

A Startup Safarival együttműködve szervezi meg idén a THBE a CEE4Impact Day konferenciát

A Társadalmi Hasznosságú Befektetők Egyesülete (THBE) által szervezett CEE4Impact Day célja felhívni a figyelmet a pozitív társadalmi és/vagy környezeti hatást eredményező befektetésekre. Idén először a Startup Safari segítségével rendezik meg a konferencia előeseményét, az Impact Safarit, ahol impact vállalkozások nyitják meg kapuikat az érdeklődők előtt.

Bővebben