Hirdetés

Elindult a jelentkezés a páneurópai akcelerátor program, a D2XCEL második kohortjába

A program célja holisztikus mentorálással, kapcsolati hálóval és rendezvények sorozatával támogatni a nemzetközileg skálázódni kívánó startupokat és scaleupokat, valamint hozzájárulni az európai iparágak fenntarthatóságához és erősíteni Európa technológiai szuverenitását. Jelentkezési határidő: december 16.

Európa jelentős kihívásokkal néz szembe az olyan kulcsfontosságú iparágakban, mint a logisztika és szállítás, az urbanizáció, a megújuló energia- és az építőipar. Éppen ezért indította útjára az Európai Unió finanszírozásával a 12 tagot magába foglaló, európai konzorcium a D2XCEL akcelerátor programot, melynek

célja holisztikus mentorálással, kapcsolati hálóval és rendezvények sorozatával támogatni a nemzetközileg skálázódni kívánó startupokat és scaleupokat, valamint hozzájárulni a fenti iparágak fenntarthatóságához és erősíteni Európa technológiai szuverenitását.

Kik jelentkezhetnek a D2XCEL akcelerátor programba?

A több mint 300 befektetőt, vezető ügyfelet és innovációs központot egyesítő program második kohortjába 2024. december 16-ig lehet jelentkezni. Kitétel a jelentkezők kapcsán, hogy:

  • az EU tagországainak, vagy a Horizont Európa programban résztvevő országok valamelyikében legyen a székhelyük,
  • az orosz részvényesek aránya nem haladhatja meg a 25 százalékot,
  • megvan a termék-piac illeszkedés (erről bővebben itt olvashatsz),
  • valamint 2019. január 1. után zártak már legalább egy seed/pre-seed befektetési kört.

Ennek mentén a program második kohortja olyan vállalkozásokat fogad, akik Series A vagy A+ finanszírozást keresnek.

A jelentkezőknek az alábbi iparágak valamelyikében kell megoldásukat fejleszteniük:

  • ellátási láncok menedzsmentje,
  • fenntartható mobilitás,
  • megújuló energiatermelés,
  • városi és régiós körkörös gazdálkodás,
  • AI-megoldások a városok közüzemi szolgáltatásainak támogatására.

A fenti területek mindegyikébe 10-10 projektet keres a program, tehát a második kohortba összesen 50 vállalkozás juthat be. Ugyanúgy, mint az első kohort esetében, ahol a logisztika, a fenntartható áruszállítás, a helyhez kötött, nagyméretű energiatárolás, a körkörös építőipar, valamint az AI-megoldások a városok digitális szolgáltatásainak támogatására voltak. Az első kohortba beválogatott projekteket ide kattintva lehet böngészni.

Mit kap, aki bekerül a programba?

A jelentkezési anyagokat egy bíráló bizottság fogja kiértékelni 2025. január-februárban, a bekerült projektek pedig 2025 áprilisától kezdhetnek neki a D2XCEL partnereivel való közös, fél éves munkának.

Ennek során a programban résztvevő vállalkozások személyre szabott tanácsadást és mentorálást kapnak a saját iparáguk szakértőitől, azonosítva a sajátos kihívásokat és megoldásokat keresve rájuk.

A projektek a foglalkozások segítségével:

  • európai szintű növekedési utat járhatnak be, ide értve úgy a piacokhoz, mint a befektetésekhez való hozzáférést,
  • jelentős ügyfelekre tehetnek szert a program kapcsolati hálóján keresztül,
  • erősíthetik saját vezetőik képességeit, valamint bevonhatják a tehetséges munkaerőt,
  • továbbá erős alapot kaphatnak szellemi tulajdonjogaik védelmére.

Ezeken felül a program online és személyes rendezvényekkel is segíti a kapcsolati háló erősítését.

A D2XCEL akcelerátor programról általánosságban ide, kifejezetten az aktuális, második kohortról ide kattintva lehet tájékozódni, jelentkezni pedig ezen a linken keresztül lehet.

NYITÓKÉP: A D2XCEL akcelerátor program egyik konzorciumi tagja, a BRYCK innovációs hub csapata. Forrás: D2XCEL / LinkedIn

Egy női alapító vallomásai – ezzel a címmel indít új podcastot Meghan Markle

A brit királyi család tagja 8 epizódon keresztül folytat beszélgetéseket női vállalkozókkal a karrierjükről, és arról, hogy nőként hogyan lehet sikeresen vállalkozást építeni.

Bővebben

Örülhetünk-e egyáltalán a Klarna tőzsdére lépésének?

A svéd BNPL-bajnok jobb időket is látott, mint most, a tőzsdére vezetés megkezdésekor. Ezt tükrözi a visszafogott értékelési célja, ami mögött az európai piacok rossz megítélése húzódhat, valamint az is, hogy a tervezett értékelés meg sem közelíti az unikornis pár évvel korábbi értékelését.

Bővebben

Összefogott az európai ökoszisztéma a következő európai sikersztorik megszületéséért

A Europe Project névre keresztelt kezdeményezés célja, hogy komplex segítséget nyújtson a tehetséges fiatal vállalkozóknak, és megmutassa a világnak: Európa még mindig képes globálisan meghatározó startupokat építeni.

Bővebben

Ligát váltana a STRT: Balogh Petyáék a BÉT Standard kategóriába lépésre törekednek

A szabályozott piacra lépés érdekében a STRT már két szereplővel is együttműködik, és pénzügyi beszámolójukat is ennek megfelelően készítik el idén. Hogy mikor debütálhat a cég a BÉT Standard kategóriájában, egyelőre nem tudni – addig is elmagyarázzuk, hogy ez miért fontos.

Bővebben

Új szereplő jelent meg a közép-kelet-európai ökoszisztémában: Miben segíthet a Scale Factory a magyar scaleupoknak?

A szingapúri szolgáltató arra fókuszál, hogy minél hatékonyabban segítse ügyfelei növekedését és terjeszkedését új piacokon, a lehető legtöbb kereskedelmi hasznot hozva nekik. A Scale Factory mostantól a közép-kelet-európai régióból is várja a skálázódni kívánó vállalkozásokat.

Bővebben

Sok diáknak fogalma sincs arról, hogy milyen költségekkel jár a felnőtt élet – mondja Gyarmati Fanni, a Diverzum társalapítója

A Diverzum és a más ökoszisztéma-szereplők által készített Gen Z Reportból kiderül, hogy a fiatalok átlagos bérigénye közel sem olyan irreálisan magas, mint azt gondolnánk. A kutatási eredmények kapcsán beszélgettünk Gyarmati Fannival, a Diverzum társalapítójával.

Bővebben