Hirdetés

Egyre menőbb márka a Huawei

A Huawei az előkelő 48. helyen végzett a BrandZ idei Top 100-as listáján. Egyre többen hajtanak a nemrégiben bemutatott modellekre, és számos előnyükkel, valamint kedvező áraikkal lekörözik a konkurens gyártókat. Így nem is csoda, ha a vállalat márkaértéke egy év alatt 20,3 milliárdról 24,9 milliárd dollárra nőtt!

Egy év alatt 22 százalékkal nőtt a Huawei márkaértéke, amivel újabb helyezéssel lépett előre  az idei BrandZ 100 legértékesebb márkát bemutató listáján. A WPP és Kantar Millward Brown által évente összeállított, globális márkaértéket vizsgáló rangsorban a vállalat a technológiai cégek között a 13., a legjobb B2B (Business to Business) márkák között pedig a 10. helyen végzett.

A Huawei A több mint 170 országban jelen levő Huawei termékeit és szolgáltatásait a világ népességének közel egyharmada használja. e és a nemzetközi listákon való egyre jelentősebb helyezései elsősorban az okostelefon és tabletpiacon való erős jelenlétének, illetve a márka folyamatosan növekvő nemzetközi elismertségének köszönhető.

A BrandZ elemzése a vállalat kapcsán kiemelte a 5G technológia területén játszott innovációs szerepét, megemlítve, hogy a Huawei több 5G szabadalommal rendelkezik, mint a versenytársak együttvéve. A BrandZ idei listáján a Huawei mellett további 13 kínai brand is szerepel, melyek összesített márkaértéke éves szinten 47 százalékkal nőtt. A kínai cégek előretörését jelzi, hogy a távol-keleti országból származó márkák értékének növekedése idén először haladta meg a listán szereplő amerikai brandekét.

A Huawei az idei évben már egyéb szakmai elismeréseket is magáénak tudhat: május végén a Forbes TOP100-as listájára egyedüli kínai vállalatként került fel 8,4 milliárd dolláros márkaértékkel, amely 2017-hez képest 1,1 milliárd dolláros növekedést jelent, februárban pedig az előkelő 25. helyen végzett a 2018-as Brand Finance Top 500 legértékesebb márkát bemutató rangsorában. Az IDC 2018. I. negyedéves jelentése alapján a Huawei globális részesedése az okostelefonok piacán a tavalyi 11,7 százalékhoz képest 13,8 százalékra nőtt, az idén márciusban bemutatott prémium kategóriás készüléksorozata, a P20 széria pedig minden korábbinál jobb nemzetközi eladási mutatókat produkált.

Ligát váltana a STRT: Balogh Petyáék a BÉT Standard kategóriába lépésre törekednek

A szabályozott piacra lépés érdekében a STRT már két szereplővel is együttműködik, és pénzügyi beszámolójukat is ennek megfelelően készítik el idén. Hogy mikor debütálhat a cég a BÉT Standard kategóriájában, egyelőre nem tudni – addig is elmagyarázzuk, hogy ez miért fontos.

Bővebben

Új szereplő jelent meg a közép-kelet-európai ökoszisztémában: Miben segíthet a Scale Factory a magyar scaleupoknak?

A szingapúri szolgáltató arra fókuszál, hogy minél hatékonyabban segítse ügyfelei növekedését és terjeszkedését új piacokon, a lehető legtöbb kereskedelmi hasznot hozva nekik. A Scale Factory mostantól a közép-kelet-európai régióból is várja a skálázódni kívánó vállalkozásokat.

Bővebben

Sok diáknak fogalma sincs arról, hogy milyen költségekkel jár a felnőtt élet – mondja Gyarmati Fanni, a Diverzum társalapítója

A Diverzum és a más ökoszisztéma-szereplők által készített Gen Z Reportból kiderül, hogy a fiatalok átlagos bérigénye közel sem olyan irreálisan magas, mint azt gondolnánk. A kutatási eredmények kapcsán beszélgettünk Gyarmati Fannival, a Diverzum társalapítójával.

Bővebben

Hogyan érdemeld ki a Z generáció márkahűségét?

Több ökoszisztéma-szereplő összefogásával készült átfogó kutatás az 1995-2006 között született korcsoport helyzetéről, gondolkodásáról, értékvilágáról és vásárlási szokásairól. A főbb eredményeket ismertetjük.

Bővebben