Hirdetés

Egy magyar startup reformálhatja meg az ivóvízfogyasztást!

A szupermenő Nano vízadagoló innovatív kialakítása alapjaiban változtatja meg a háztartási ivóvízfogyasztás. A családi startup vállalkozás célja, hogy hulladékcsökkentő, energiatakarékos megoldást nyújtsanak a háztartások számára. A Q & C Watercoolers évtizedes tapasztalattal rendelkezik az ivóvízellátás biztosításával kapcsolatban – és most az innováció útjára lépetek!

A Nano vízadagoló fejlett átáramlású fűtési rendszert használ, amely azonnal felmelegíti a szűrt vizet a kívánt hőmérsékletre. Ezzel a technológiával a Nano megközelítőleg 30%-kal energiahatékonyabb, mint egy elektromos vízforraló és 46%-kal  egy mikrohullámú sütőnél is több áramot spórolhatunk. Nem beszélve arról, hogy a melegítési idő akár hatodára is lecsökkenhet. Az eszköz természetesen hűteni és szűrni is tud, szintén takarékos módszerrel. Ami fantasztikusan komfortossá teszi a használatát, és ezzel leköröz bármilyen más vízszűrő rendszert, az az, hogy a hálózatra csatlakoztatható. Így nem kell az utántöltésével vacakolni! Naponta 36 liter vizet tud vele hűteni a felhasználó, a szénszűrő pedig 5700 liter szűrését garantálja – így egy átlagos család vízfogyasztása mellett másfél évente kell csak cserélni. Kiegészítő applikációja teszi igazán high-tech géppé, ugyanis mobilról irányíthatjuk a hőszabályozást, és értesít bennünket ha cserélni kell a szűrőt.

„Azt reméljük, hogy hozzájárulhatunk a fenntarthatósághoz, és csökkenthetjük a klímaváltozás negatív hatásait a termékünkkel – magyarázta Q & C víztartályok vezérigazgatója, Szabó Márton – mindenkinek egyéni döntése, hogy mi az, amit megtesz az ökológiai lábnyomának csökkentése érdekében. A Nano jó lépés lehet a családok és háztartások szintjén!”

A nemzetközi piacralépés érdekében a családi vállalkozás elindította a Nano vízadagoló közösségi finanszírozását az Indigogo felületén, ahol most bárki előrendelheti a saját családja számára nagyjából 400 dollárért.

865 millió dolláros alapot nyit a Headline – a tőke fele Európában fog landolni

Az európai scaleupok 20 és 70 millió dollár közötti befektetéseket kaphatnak, és erre az esélyük növekszik akkor, ha innovációjukat a védelelemiparban, a gyógyszeriparban vagy a szoftveriparban lehet hasznosítani.

Bővebben

Bulgária lesz a felelős az Európai Unió kutatási, innovációs és startuppolitikájáért

A bolgár Ekaterina Zaharieva lesz a startupokért, kutatásért és innovációért felelős biztos a 2024-2029-es uniós ciklusban. A döntés ugyan formálisan még nem végleges, de valós politikai esélye nincs annak, hogy ne a 49 éves, jogász végzettségű, bolgár politikus töltse be ezt a biztosi posztot.

Bővebben

A mai kockázatitőke-piac nagy lehetőségeket teremt a kiemelkedő startupoknak, de óriási nyomást is helyez rájuk – mondja a HVCA elnöke

A nagy befektetések és az emelkedő értékelések teljesítési kényszert helyeznek a startupokra, így a befektetések sikeressége azon áll, hogy hogyan alakulnak az exit lehetőségek – miközben ezekről a lehetőségekről egyre kevesebb szó esik. Ilyen témákat fog körüljárni a HVCA szeptemberi konferenciája – ígéri Molnár András, a HVCA új elnöke.

Bővebben

2028-ig több mint 10 milliárd dollárt fektet be az AWS a brit ökoszisztémába

Az Amazon felhőalapú szolgáltatója ezt azért teszi, hogy tartani tudja a növekvő ügyféligényekkel a lépést, és létre tudja hozni a kellő digitális és AI-infrakstruktúrát. A brit ökoszisztéma 2028-ig ettől évente átlagosan 14 ezer új munkahelyet és a GDP 14 milliárd fontos növekedését várhatja.

Bővebben

1,24 milliárd dollár értékben indít két új európai alapot az Atomico

Az új alapok indításához a tőkét az Európai Beruházási Alaptól (EBA) kapja a londoni székhelyű VC, és az Atomico most először különíti el alapok szintjén is a korai és a növekedési szakaszú finanszírozást.

Bővebben