Hirdetés

Eggyel közelebb került az Uber az önvezető autókhoz

A Toyota úgy döntött, hogy bizalmat szavaz az Ubernek. 500 millió dollárral szállt be, annak reményében, hogy közösen tudnak dolgozni a jövőben az önvezető autók fejlesztésén. Ezzel 72 milliárd dollárra növekedett a világ vezető fuvarmegosztójának értéke.

A tervek szerint az együttműködés keretében az Uber adja majd az önvezető rendszerét, míg a Toyota az által fejlesztett vezetéstámogató megoldásokkal száll be a közös munkába. Az egyes technológiák első körben a Toyota által gyártott Siennában kaphatnak helyet, illetve jelenhetnek meg az Uber utazásmegosztó rendszerében 2021-ben.

Az együttműködés elmélyítése összhangban van az Uber vezére, Dara Khosrowshahi által korábban meghirdetett stratégiával, amelynek értelmében a vállalat nem egyedül, hanem partnerek bevonásával kíván önvezető autókat fejleszteni.

A most bejelentett üzlet új életet lehelhet az Uber önvezető autózáshoz kapcsolódó projektjébe. Azt követően ugyanis, hogy egy önvezető módban közlekedő Uber-autó halálra gázolt egy gyalogost az Arizona államban található Tempe városában, több száz járművet vont ki a forgalomból a vállalat.

A bejelentés érdekessége, hogy az 500 millió dolláros beruházással 72 milliárd dollárra értékelték az Ubert. Ez hatalmas ugrást jelent néhány hónap alatt, december végén a Softbank és partnerei szálltak be a vállalatba, akkor még csak 48 milliárd dollárra tették a cég értékét – írta a portfolio.hu.

Bulgária lesz a felelős az Európai Unió kutatási, innovációs és startuppolitikájáért

A bolgár Ekaterina Zaharieva lesz a startupokért, kutatásért és innovációért felelős biztos a 2024-2029-es uniós ciklusban. A döntés ugyan formálisan még nem végleges, de valós politikai esélye nincs annak, hogy ne a 49 éves, jogász végzettségű, bolgár politikus töltse be ezt a biztosi posztot.

Bővebben

A mai kockázatitőke-piac nagy lehetőségeket teremt a kiemelkedő startupoknak, de óriási nyomást is helyez rájuk – mondja a HVCA elnöke

A nagy befektetések és az emelkedő értékelések teljesítési kényszert helyeznek a startupokra, így a befektetések sikeressége azon áll, hogy hogyan alakulnak az exit lehetőségek – miközben ezekről a lehetőségekről egyre kevesebb szó esik. Ilyen témákat fog körüljárni a HVCA szeptemberi konferenciája – ígéri Molnár András, a HVCA új elnöke.

Bővebben

2028-ig több mint 10 milliárd dollárt fektet be az AWS a brit ökoszisztémába

Az Amazon felhőalapú szolgáltatója ezt azért teszi, hogy tartani tudja a növekvő ügyféligényekkel a lépést, és létre tudja hozni a kellő digitális és AI-infrakstruktúrát. A brit ökoszisztéma 2028-ig ettől évente átlagosan 14 ezer új munkahelyet és a GDP 14 milliárd fontos növekedését várhatja.

Bővebben

1,24 milliárd dollár értékben indít két új európai alapot az Atomico

Az új alapok indításához a tőkét az Európai Beruházási Alaptól (EBA) kapja a londoni székhelyű VC, és az Atomico most először különíti el alapok szintjén is a korai és a növekedési szakaszú finanszírozást.

Bővebben

Csehország mutatja az utat a kelet-közép-európai startup-ökoszisztémának

A cseh ökoszisztéma 2024 első félévében egymaga lefedte a CEE régióban a startupoknak adott tőkemennyiség majdnem 39 százalékát. A cseh startupoknál landoló összes befektetés több mint 83 százaléka ugyanakkor három nagy finanszírozási körnek köszönhető.

Bővebben