Hirdetés

Diáknagykövetektől tudhatod meg, hogyan váltsd 9 millióra az ötletedet

Idén először Hiventures Unitrons néven négy vidéki és két budapesti egyetemen indított diáknagykövet programot a legnagyobb magyar kockázatitőke kezelő, melynek célja, hogy képviselőik segítségével az adott intézmények hallgatói könnyedén tájékozódjanak a Hiventures nyújtotta lehetőségekről és arról, hogyan érhet ma Magyarországon egy innovatív ötlet 9 millió forintot.

A programba közel 100 proaktív, a startup világ iránt érdeklődő egyetemista jelentkezett. Közülük választottuk ki azokat, akik a Hiventures előre nyújtott karjaként azon fognak dolgozni a következő egy évben, hogy
minél több fiatalnak átadják a startup életérzést, ösztönözzék őket a vállalkozásindításra, és bemutassák a Hiventures inkubációs befektetési lehetőségét.

Nagykövetekkel az alábbi 6 egyetemen lehet találkozni:

  • Budapesti Corvinus Egyetem
  • Semmelweis Orvostudományi Egyetem
  • Pécsi Tudományegyetem
  • Szegedi Tudományegyetem
  • Miskolci Egyetem
  • Debreceni Egyetem

„Unitronaink az őszi, illetve a tavaszi félév során az adott kampuszon eseményeket, pitch versenyeket, Hiventures kitelepüléseket szerveznek, ahol hallgatótársaik találkozhatnak befektetési menedzsereinkkel, portfólió családunk siker sztoryjaival, illetve még több gyakorlati tippet megtudhatnak a Hiventures inkubációs befektetési programja kapcsán” – írja a Hiventures.

A fent említett egyetemeken érdemes nyitott szemmel járni, ugyanis bármikor szembe jöhet egy Hiventures Unitrons pulóveres egyetemista, akiről biztosan tudhatjuk, hogy hasznos információkkal szolgálhat számunkra, ha meg akarjuk valósítani innovatív ötletünket!

Egy női alapító vallomásai – ezzel a címmel indít új podcastot Meghan Markle

A brit királyi család tagja 8 epizódon keresztül folytat beszélgetéseket női vállalkozókkal a karrierjükről, és arról, hogy nőként hogyan lehet sikeresen vállalkozást építeni.

Bővebben

Örülhetünk-e egyáltalán a Klarna tőzsdére lépésének?

A svéd BNPL-bajnok jobb időket is látott, mint most, a tőzsdére vezetés megkezdésekor. Ezt tükrözi a visszafogott értékelési célja, ami mögött az európai piacok rossz megítélése húzódhat, valamint az is, hogy a tervezett értékelés meg sem közelíti az unikornis pár évvel korábbi értékelését.

Bővebben

Összefogott az európai ökoszisztéma a következő európai sikersztorik megszületéséért

A Europe Project névre keresztelt kezdeményezés célja, hogy komplex segítséget nyújtson a tehetséges fiatal vállalkozóknak, és megmutassa a világnak: Európa még mindig képes globálisan meghatározó startupokat építeni.

Bővebben

Ligát váltana a STRT: Balogh Petyáék a BÉT Standard kategóriába lépésre törekednek

A szabályozott piacra lépés érdekében a STRT már két szereplővel is együttműködik, és pénzügyi beszámolójukat is ennek megfelelően készítik el idén. Hogy mikor debütálhat a cég a BÉT Standard kategóriájában, egyelőre nem tudni – addig is elmagyarázzuk, hogy ez miért fontos.

Bővebben

Új szereplő jelent meg a közép-kelet-európai ökoszisztémában: Miben segíthet a Scale Factory a magyar scaleupoknak?

A szingapúri szolgáltató arra fókuszál, hogy minél hatékonyabban segítse ügyfelei növekedését és terjeszkedését új piacokon, a lehető legtöbb kereskedelmi hasznot hozva nekik. A Scale Factory mostantól a közép-kelet-európai régióból is várja a skálázódni kívánó vállalkozásokat.

Bővebben

Sok diáknak fogalma sincs arról, hogy milyen költségekkel jár a felnőtt élet – mondja Gyarmati Fanni, a Diverzum társalapítója

A Diverzum és a más ökoszisztéma-szereplők által készített Gen Z Reportból kiderül, hogy a fiatalok átlagos bérigénye közel sem olyan irreálisan magas, mint azt gondolnánk. A kutatási eredmények kapcsán beszélgettünk Gyarmati Fannival, a Diverzum társalapítójával.

Bővebben