Hirdetés

Debrecenből is lehet nemzetközi sikereket elérni!

A debreceni Innonic Group nyerte az European Business Award verseny nemzeti fordulóját, The Business of the Year kategóriában – írta a Hajdú Online. Több száz induló közül jutott rájuk a választás. 

Az European Business Award díjat 11 éve adják át, célja az európai kis- és középvállalkozások erősítése. A 2017/2018 évi felhívásban 110 ezer európai vállalkozást vettek figyelembe az induláskor, s közülük 2989 került be a 2. fordulóba. Ennek zárultával hirdették ki a 11 kategória győztesét országonként. Különböző kategóriákban lehet indulni, például kiemelkedő innováció, ügyfélélmény, társadalmi felelősségvállalás. Van három gyűjtőkategória is, árbevétel szerint (0–25 ezer euró, 25–150 ezer euró és 150 ezer euró fölött).

Az Innonic Group Zrt. egy startup studio modellben működő cégcsoport, főleg e-kereskedelmi megoldásokat szállít cégeknek. A vállalatcsoport indulása 2008-ra nyúlik vissza. Mára több hazai piacvezető és nemzetközi szinten is ismert márka tartozik a csoporthoz, például a már 3000 webshopot működtető ShopRenter.hu bérelhető webáruház motor, valamint a legnagyobb hazai e-kereskedelmi rendezvény, az Ecommerce Expo. Nemzetközi piacon is elismert az OptiMonk.com startup cég, akit követnek az újabb innovatív, digitális termékeket fejlesztő vállalkozások, úgymint a Conversific.com üzleti intelligencia szoftver és a CodersRank.io fejlesztőket rangsoroló startup.

Egyedüliként Debrecenből

Magyarországról több száz cég indult, 90 jutott a 2. fordulóba, és 11 kategóriagyőztest választottak. Közülük az egyedüli debreceni cég az Innonic Group Zrt., mely az átfogó gyűjtőkategóriát nyerte meg, 0–25 ezer eurós bevétele alapján besorolva. A nemzeti győztesek még egyszer megmérkőznek egymással, hogy kiderüljön az európai fődíj nyertese. Ez Varsóban lesz, május 22–23-án.

Biás Csongor: Nyitott kapukat döngetünk az Európai Bizottságnál a startupok páneurópai szabályozásáról

Amivel az EU döntéshozói a leginkább segíthetnék az európai startupszcénát, az egy ökoszisztémára szabott, páneurópai jogi entitás megteremtése lenne – na meg az, ha a megvalósításra is odafigyelne az EU. Hol áll most az ezt a szabályozást a zászlajára tűző EU Inc kezdeményezés, és kiket kell még meggyőzni ennek fontosságáról? Többek között erről kérdeztük Biás

Bővebben

Marketingesek, szemetek a STRT-ra vessétek!

Azt tapasztalom a hazai ökoszisztémában, hogy a szereplők döntő többsége önmagáról zeng dicshimnuszt, ha elér valamit, miközben a probléma, amit megold, olcsó díszletté silányul. Balogh Petyáék viszont pont fordított logika mentén gondolkodnak a PR-ról és a marketingről.

Bővebben

Balogh Petya: Amerika lábon lőtte magát a vámháborúval, és ebből az európai startupszektor rengeteget profitálhat

A STRT vezérigazgatója szerint a Donald Trump vezette USA pont azt az előnyét építi le a vámpolitikájával, ami őt a világ legerősebb gazdaságává tette. Ez lehetőséget teremt nemcsak arra, hogy az európai cégek a kihulló szereplők helyébe lépjenek, hanem arra is, hogy az EU nagy lépéseket tegyen a digitális és innovációs függetlenedés útján. A Startup

Bővebben

Randizz a leendő befektetőddel a NAK TechLab eseményén!

Az agrár startupok rapid randikon beszélgethetnek a hazai társaságok képviselőivel, azonnali visszajelzéseket kaphatnak egyszerre több kockázatitőke-befektetőtől, és akár a soron következő befektetési körükhöz vezető lépéseket tehetnek. Jelentkezési határidő: április 27.

Bővebben