Hirdetés

Bárcsak itt lennél ma, Steve Jobs!

Ez volt az első gondolatom, mikor olvastam a hírt, hogy az Apple bizony minden túlzás nélkül történelmet írt. A világon először érték el ugyanis az egy billió dolláros álomhatárt tőzsdei értékükben.

Az amerikai tőzsdéken jegyzett vállalatok között elsőként az Apple piaci tőkeértéke érte el az ezer milliárd dollárt. Az Apple részvényének árfolyama a csütörtöki kereskedésben 2,8 százalék emelkedéssel, 9 százalékra növelte a negyedéves eredmény keddi bemutatása óta felhalmozott árfolyamnyereséget, ami 207 dollár feletti árfolyamon ezer milliárd dollárra emelte a cég piaci tőkeértékét.

Az év eleje óta az Apple részvénye 22 százalékkal erősödött.

Az Apple részvénye 1980-as piaci bevezetése óta 50 ezer százalékkal emelkedett.

A sorban az Apple értékét az Amazon 900 milliárd dollárral követi, a harmadik helyen pedig tulajdonképpen holtversenyben a Google tulajdonosa, az Alphabet, valamint a Microsoft áll 800 millárd dollárral.

Az Apple jelenlegi vezérigazgatója dolgozóinak írt levelében azt írta az örömhír kapcsán: komoly mérföldkő ez, de a sikert nem ebben méri, hanem a termékeik innovatív mivoltában, a vásárlókban hisz, valamint abban, hogy a cég mindig tartson ki értékei mellett. Azt írja még:

„Steve abban a szellemben alapította az Apple-t, hogy az emberi kreativitás határtalan, erejével még a legnagyobb kihívásokat is meg lehet oldani – és, hogy ha az emberek vannak annyira őrültek, hogy azt gondolják, hogy meg tudják változtatni a világot, meg is teszik azt.

Bulgária lesz a felelős az Európai Unió kutatási, innovációs és startuppolitikájáért

A bolgár Ekaterina Zaharieva lesz a startupokért, kutatásért és innovációért felelős biztos a 2024-2029-es uniós ciklusban. A döntés ugyan formálisan még nem végleges, de valós politikai esélye nincs annak, hogy ne a 49 éves, jogász végzettségű, bolgár politikus töltse be ezt a biztosi posztot.

Bővebben

A mai kockázatitőke-piac nagy lehetőségeket teremt a kiemelkedő startupoknak, de óriási nyomást is helyez rájuk – mondja a HVCA elnöke

A nagy befektetések és az emelkedő értékelések teljesítési kényszert helyeznek a startupokra, így a befektetések sikeressége azon áll, hogy hogyan alakulnak az exit lehetőségek – miközben ezekről a lehetőségekről egyre kevesebb szó esik. Ilyen témákat fog körüljárni a HVCA szeptemberi konferenciája – ígéri Molnár András, a HVCA új elnöke.

Bővebben

2028-ig több mint 10 milliárd dollárt fektet be az AWS a brit ökoszisztémába

Az Amazon felhőalapú szolgáltatója ezt azért teszi, hogy tartani tudja a növekvő ügyféligényekkel a lépést, és létre tudja hozni a kellő digitális és AI-infrakstruktúrát. A brit ökoszisztéma 2028-ig ettől évente átlagosan 14 ezer új munkahelyet és a GDP 14 milliárd fontos növekedését várhatja.

Bővebben

1,24 milliárd dollár értékben indít két új európai alapot az Atomico

Az új alapok indításához a tőkét az Európai Beruházási Alaptól (EBA) kapja a londoni székhelyű VC, és az Atomico most először különíti el alapok szintjén is a korai és a növekedési szakaszú finanszírozást.

Bővebben

Csehország mutatja az utat a kelet-közép-európai startup-ökoszisztémának

A cseh ökoszisztéma 2024 első félévében egymaga lefedte a CEE régióban a startupoknak adott tőkemennyiség majdnem 39 százalékát. A cseh startupoknál landoló összes befektetés több mint 83 százaléka ugyanakkor három nagy finanszírozási körnek köszönhető.

Bővebben