Hirdetés

Álomhatárt ér el a Netflix

A Netflix egy év alatt több mint 28,6 millió ügyféllel tudta növelni táborát, s a cég az első negyedévben további 8,9 millió új előfizetőre számít, megközelítve ezzel a 150 milliós határt.

A világ talán legismertebb és legnépszerűbb streaming videószolgáltatója igen jó évet zárt tavaly a most közzétett üzleti jelentése szerint. Az árbevétele 2017-hez képest több mint négymilliárd dollárral nőtt, megközelítve a 15,8 milliárd dollárt. A cég még látványosabb előrelépést produkált a nyereségesség vonatkozásában, mivel üzleti eredmények majdnem duplájára, 1,6 milliárd dollárra bővült, míg profitja 1,2 milliárd dollár volt tavaly, vagyis több mint kétszerese a 2017-esnek.

A társaság előfizetői tábora is jelentős mértékben bővült, igaz ez főként az Egyesült Államokon kívüli felhasználók növekvő érdeklődésének volt köszönhető. Az Egyesült Államokban egy év alatt 5,67 millió új előfizetőt gyűjtöttek, míg a világ többi részén 22,94 milliót. A cég tájékoztatása szerint az idei első negyedévben közel 9 millió új előfizetővel számolnak.

A Netflix az elmúlt évben a korábban közölt információk szerint mintegy 8 milliárd dollárt fordított saját tartalom előállítására, és a pénzügyi adatok nyilvánosságra hozásakor adott tájékoztatás szerint idén még ennél is nagyobb összeget költenek erre.

Ugyanakkor az is látszik, hogy a meglévő és érkező riválisok – az Amazon Prime mellé idén jön a Disney streaming szolgáltatása és az Apple is hasonló megoldáson dolgozik -, lépésre késztetik a Netflix-et is. A társaság a héten jelentette be, hogy az Egyesült Államokban 1, illetve két dollárral emeli a különböző előfizetések havi díját.

2028-ig több mint 10 milliárd dollárt fektet be az AWS a brit ökoszisztémába

Az Amazon felhőalapú szolgáltatója ezt azért teszi, hogy tartani tudja a növekvő ügyféligényekkel a lépést, és létre tudja hozni a kellő digitális és AI-infrakstruktúrát. A brit ökoszisztéma 2028-ig ettől évente átlagosan 14 ezer új munkahelyet és a GDP 14 milliárd fontos növekedését várhatja.

Bővebben

1,24 milliárd dollár értékben indít két új európai alapot az Atomico

Az új alapok indításához a tőkét az Európai Beruházási Alaptól (EBA) kapja a londoni székhelyű VC, és az Atomico most először különíti el alapok szintjén is a korai és a növekedési szakaszú finanszírozást.

Bővebben

Csehország mutatja az utat a kelet-közép-európai startup-ökoszisztémának

A cseh ökoszisztéma 2024 első félévében egymaga lefedte a CEE régióban a startupoknak adott tőkemennyiség majdnem 39 százalékát. A cseh startupoknál landoló összes befektetés több mint 83 százaléka ugyanakkor három nagy finanszírozási körnek köszönhető.

Bővebben

Pivotált a német AI-bajnok, az Aleph Alpha

Az Aleph Alpha a pivotálással gyakorlatilag kiszáll a saját LLM-modell fejlesztés versenyéből, és helyette a meglévő modellek használatának támogatására építi fel üzleti modelljét. A lépésre az szoríthatta rá a startupot, hogy nem volt képes kilépni a nemzetközi piacra, és így lemaradt a modellfejlesztők versenyében.

Bővebben

25. alkalommal rendezi meg a HVCA a befektetési konferenciáját

A Magyar Kockázati – és Magántőke Egyesület (HVCA) konferenciája lehetőséget teremt az üzleti, politikai és jogi közösségek vezetőinek, hogy megvitathassák a magántőke és a kockázati tőke közép-kelet és délkelet-európai helyzetét. A rendezvény kiemelt előadója az izraeli kockázatitőke-ipar egyik alapítója és formálója, Jonathan Medved lesz. Időpont és helyszín: szeptember 24., Budapest Music Center.

Bővebben

Novemberben nyitja meg kapuit a Puzl CowOrKing budapesti irodahelyisége

A bolgár közösségi irodaszolgáltató értékajánlata az A vagy B osztályú irodákkal és a lakásirodákkal szemben a teljeskörű szolgáltatáscsomagjuk, valamint a rugalmasság. A 850 fős férőhelyű coworking irodahelyiségbe már lehet jelentkezni bérlőnek.

Bővebben

Egyre több időbe telik kockázati tőkét bevonniuk az európai startupoknak

Az európai startupok számára a tőkebevonási körök között eltelt idő egyre nő az utóbbi 1-2 évben. Ennek oka a PitchBook elemzése szerint a kockázati tőke óvatossága, valamint az, hogy a startupok a pénzügyi stabilitást igyekeznek demonstrálni, és az aktuális befektetést minél tovább ki akarják húzni.

Bővebben