Hirdetés

Akkor sem csinálhatsz meg bármit, ha te vagy Elon Musk

Tesla vezérigazgatója, Elon Musk bejelentette: lemond az elektromos autógyártó elnökeként, és 20 millió dollár bírságot fizet az Egyesült Államok Értékpapír- és Tőzsdei Bizottságának. A Musk továbbra is CEO marad, és továbbra is helyet foglal a boardban, de nem elnökként.

Elon Musk a Twitter-en posztolta ki augusztus első hetében, hogy ki akarja vezetni a Teslát a tőzsdéről, zárt részvénytársasággá alakítva, és ehhez minden anyagi forrás is a rendelkezésére áll.

Az üzenet hatására a Tesla részvényeinek árfolyama több mint tíz százalékot emelkedett. Pár héttel később bebizonyosodott, hogy sem a tőzsdei kivonás terve nem valós, se a pénz nincs meg rá. A SEC (amerikai tőzsdefelügyelet) ezért a héten bírósághoz fordult, mert úgy ítélte meg, hogy Musk üzenete minden alapot nélkülözött, és ártott befektetőknek.

Musk tagadja, hogy hazudott volna, de a SEC hivatalos jelentése egyértelműen nyilatkozott: meggyőződésük, hogy a tweet megtévesztés volt.

A SEC a perben eredetileg azt is el akarta érni, hogy a bíróság tiltsa el Muskot a cégvezetéstől, ám a megállapodásban erről a hatóság letett. Ez a befektetők szerint is óriási károkat okozott volna az egyébként évről évre rendre veszteséges Teslának, melynek neve szinte egybeforrt Elon Muskkal.

Musk a szerződéstől számított 45 napon belül lemond a Tesla-bizottság elnöki szerepéről, amelyet szombaton nyújtott be. Elfogadta, hogy három éven belül nem kíván újraválasztást, vagy nem fogad el kinevezést elnökként. Az elszámolási megállapodás alapján független elnököt neveznek ki.
A Tesla részvénye az értékpapír felügyelettel létrejött megállapodás előtt pénteken 264,77 dolláron 13,90 százalékos eséssel zárt New Yorkban a Nasdaq piacon. Vasárnapra a tőzsdén kívüli kereskedelemben a papír árfolyama fél százalékkal 266 dollárra emelkedett.

Marketingesek, szemetek a STRT-ra vessétek!

Azt tapasztalom a hazai ökoszisztémában, hogy a szereplők döntő többsége önmagáról zeng dicshimnuszt, ha elér valamit, miközben a probléma, amit megold, olcsó díszletté silányul. Balogh Petyáék viszont pont fordított logika mentén gondolkodnak a PR-ról és a marketingről.

Bővebben

Balogh Petya: Amerika lábon lőtte magát a vámháborúval, és ebből az európai startupszektor rengeteget profitálhat

A STRT vezérigazgatója szerint a Donald Trump vezette USA pont azt az előnyét építi le a vámpolitikájával, ami őt a világ legerősebb gazdaságává tette. Ez lehetőséget teremt nemcsak arra, hogy az európai cégek a kihulló szereplők helyébe lépjenek, hanem arra is, hogy az EU nagy lépéseket tegyen a digitális és innovációs függetlenedés útján. A Startup

Bővebben

Randizz a leendő befektetőddel a NAK TechLab eseményén!

Az agrár startupok rapid randikon beszélgethetnek a hazai társaságok képviselőivel, azonnali visszajelzéseket kaphatnak egyszerre több kockázatitőke-befektetőtől, és akár a soron következő befektetési körükhöz vezető lépéseket tehetnek. Jelentkezési határidő: április 27.

Bővebben

Növekedett a hazai szabadalmi kérelmek száma, de európai viszonylatban még így is gyengén teljesít Magyarország

Tavaly jegyezték a legtöbb szabadalmi kérelmet Magyarországról, azonban – ha az Európába érkező kérelmek számát tekintjük – arányaiban ezzel még mindig csak a lista utolsó harmadában vagyunk.

Bővebben