Hirdetés

Agrárstartupba fektetett be a Hiventures

Trutina

A Hiventures Kockázati Tőkealap-kezelő 400 millió forintról szóló befektetési megállapodást kötött az üvegházi technológiákat fejlesztő Gremon Systems Zrt.-vel.

A Hiventures Kockázati Tőkealap-kezelő és a növényházi döntéstámogató rendszerek fejlesztésével, illetve gyártásával foglakozó Gremon Systems Zrt. tulajdonosai a közelmúltban 400 millió forint értékű befektetési megállapodást kötöttek, amelynek célja a vállalat meglévő termékportfóliójának fejlesztése, valamint a meghatározó európai és globális piacokra történő belépés támogatása – írja a Kamara Online.

A Gremon Systems saját fejlesztésű online monitoring rendszere egy korszerű szoftveres és egy egyedi, saját gyártású hardveres (terminál) megoldásból áll. Az üvegházak falára szerelt úgynevezett Insight Manager Terminálokon olyan android-alapú szoftver fut, amelyben pontosan rögzíthetik, melyik soron, milyen típusú növényből, mennyit szüreteltünk, sőt akár a felbukkanó kártevőket is megjelölhetjük, így terjedésüket gyorsan megakadályozhatjuk.

A megoldás okostelefonon és tableten is elérhető, így mobilizálva a tevékenységet. Az új technológia kétségkívül segítséget nyújt a mezőgazdaságban dolgozók optimális számának meghatározásában, a kollégák ki- és beléptetésében is.

A Gremon Systems másik terméke a Trutina növény súly mérési rendszer, amely hardverből és egy felhő alapú szoftvermegoldásból áll. Egy önálló, teljesen független rendszer, amely bármilyen üvegházba beszerelhető. A rendszer segítségével nyomon követhető a növények súlyváltozása (biomassza), elemezhető a növények energia szintje, mérhetővé válik az öntözési rendszer hatékonysága is.

A fenti megoldásokkal a vállalat az elmúlt években sikeresen jelent meg több országban Európában (Lengyelország, Spanyolország, Hollandia, Finnország), de Ázsiában és a tengerentúlon is. A Gremon Systems Zrt. 2017-re megduplázta korábbi éves árbevételét, és a további hatékony növekedéshez nyújt segítséget a Hiventures részéről biztosított tőke.

Két magyar csapat is dobogón végzett az EIT Jumpstarter program döntőjében

A nemzetközi versenyen a vállalatok ESG-stratégiájának fejlesztését segítő VeridianIQ, illetve a kiterjesztett valóságot használó, navigációs alkalmazást fejlesztő ARport is második helyezést ért  el a kategóriájában. Fotóriportunk az Európai Innovációs és Technológiai Intézet startupversenyéről.

Bővebben

Sírhelygondozó platformot kidolgozó csapat nyert az MCC és a Design Terminal inkubátorprogramjában

Az Ötlet Inkubátor program célja, hogy tehetséges fiatalok számára vállalkozásépítési ismereteket, alapvető gazdasági tájékozottságot, üzleti tudást, gyakorlati tapasztalatot és értékes kapcsolati hálót nyújtson.

Bővebben

Újabb Vespucci Partners siker: orvostechnológiai startup kapott befektetést

A Vespucci Partners tőkealapkezelő befektetési portfóliójába tartozó innoMask Kft. egy újabb tőkebevonásnak köszönhetően továbblépett a magvető fázisból. A magyar startup egy olyan újgenerációs, altatásnál használt laringeális maszkot fejleszt, amely páratlan lesz az orvosi eszközök piacán. A tőkét a Széchenyi Alapok Zrt., az Óbuda Uni Venture Capital (OUVC) Zrt. és egy magánbefektető biztosította.

Bővebben

Biobubi: magyar cég rajzolja át a háztartási tisztítószerek piacát

Fenntartható és hatékony tisztítószereket árusít Háromfai Balázs és felesége Százhalombattáról. A flakonvisszaváltó rendszert is üzemeltető magyar vállalkozás 2019-es indulása óta mára országos ismertségnek örvend. A sikert megalapozó vízkőoldó mellett folyamatosan nő a biológiailag lebomló anyagokból készült termékek palettája, mosószer, mosogatószer, duguláselhárító, ablaktisztító, zsíroldó, felmosószer és kávégéptisztító is helyet kapott a könnyen kezelhető webshopban.

Bővebben

Ne lokálisan, hanem regionálisan gondolkodjunk, és tegyük közösen sikeressé Közép-Kelet-Európát – mondja a Puzl CowOrKing vezetője

A Puzl CowOrKing novemberben Budapesten nyitotta meg második közösségi irodaházát. Hogyan jutott el ide a bolgár szolgáltató? Miért pont Budapesten kezdik meg a regionális terjeszkedést, és milyen hatást kívánnak gyakorolni az IT- és startup-ökoszisztémára? Erről kérdeztük Thibaut Taittingert a Puzl CEO-ját.

Bővebben

Amerikai piacra segítené az ÓUVC az ütős sportolókat segítő DinkMate startupot

Az ÓUVC-től kapott 100 millió forintos befektetést a DinkMate csapata a pickleball játékosok fejlődését segítő technológiájának fejlesztésére és márkaépítésre is szeretné felhasználni. A hosszú távú célok között szerepel, hogy a startup a nemzetközi pickleball szövetség hivatalos digitális partnerévé váljon.

Bővebben