Hirdetés

A wellnessben egyszerre van jelen hagyomány és innováció

Az idegenforgalom, de különösen a wellness idén is jól jövedelmező iparágak lesznek. Az egyetlen probléma a bőségzavar – amin az egyre innovatívabb webalkalmazások hada csak tovább erősít: olyan nagy már a kínálat, hogy ember legyen a talpán, aki eligazodik ezen a területen.

A testi-lelki egészség megteremtésére való törekvés az ókorig nyúlik vissza. Az i.e. 3000 körül kialakult Ájurvéda és a tradicionális kínai orvoslás a modern értelemben vett wellness ősének tekinthető. Európába azonban csak a felvilágosodással érkeztek meg az alternatív gyógyászati módszerek, amelyek magukkal hozták az eszmét, miszerint az egészséges test az egészséges elme terméke. Ez a felfogás a mai, modern értelemben vett wellness alapját képezi. Magát a wellness kifejezést Halbert Dunn alkotta meg 1950-ben a wellbeing (jó közérzet) és a fitness (jó kondíció) szavak összefűzéséből. Az 1970-es évektől Dr. Dr. John Travis, Don Ardell, Dr. Bill Hettler és társaik kialakították saját, átfogó wellness modelljeiket, majd létrehozták a világ első wellness központját, így ők tekinthetők a wellness mozgalom atyjainak. A 20. század végére a fürdő- és fitness ipar gyors növekedésnek indult. Napjainkban a wellness fénykorát éli. A fitnesz, az egészséges étrend, és az egészséges életmód vadul terjednek, a wellness fogalma pedig minden iparágat az ételektől az utazásig áthat és átalakít.

Ájurvéda Wellness: tovább hódít az évezredes módszer

Az évezredes hagyományokkal rendelkező ájurvédikus módszerek és gyógynövények nagyon elterjedtek, és népszerűségük további növekedése várható. A Carbona szakértője, Torhosi Tünde executive spa&wellness manager szerint az ájurvéda azért ennyire kedvelt 2019-ben is, mert gyakorlatias, jól használható megoldásokat kínál a modern ember számára. Masszázsra épülő módszerei méregtelenítenek, fiatalítanak, és segítenek megteremteni a test, a lélek és az elme hármas egységének harmóniáját.

Offline Wellness: kikapcsolni tudni kell

Visszatérni a digitális kor előtti világ ritmusába: ennyire egyszerű az offline wellness ígérete. Kapcsoljuk ki a kütyüket, válasszuk le magunkat az internetről! A napi ritumusunkat, mozgásunkat is alakítsuk függetlenül okos eszközeinktől és appjainktól legalább egy hétig, és máris érezni fogjuk a digitális detox frissítő hatását. Torhosi Tünde szerint a hétköznapjainkban olyan mennyiségű információnak vagyunk kitéve, ami nagyon megterhelő, ezért szükség van néha a teljes elvonulásra, kikapcsolásra. A testünkön lévő „reset” gombot jelentheti az offline wellness.

Térjünk vissza ilyenkor a belső alvási, evési ritmusunkhoz, legyünk minél többet a természetben, legyen mottónk az édes semmittevés!

Nyugodtan hagyatkozzunk ösztöneinkre, hiszen a szervezetünk megmutatja, mire van szüksége!

Szépség Wellness: csúcsra járatott fiatalítás

2019-ben is tovább hódítanak a tudomány segítségével egyre hatékonyabbá alakított szépségkezelések. Ezek azért kedveltek, mert a legtöbb fájdalommentes és gyors, hatékony megoldást kínál.

A biotechnológiai arckezelések például a bőr struktúrájának sejtszinten történő megújításán alapulnak, speciális ultrahang segítségével juttatnak be új molekulákat a bőrbe, támogatva annak természetes megújulását.

A legújabb technológiákkal végzett fiatalító kezelések mellett az orvosesztétikai kezelések is virágkorukat élik. Egy szállodai pihenés során ma már gyakran lehetőség nyílik a tetkó-eltávolításra, vagy bosszantó bőrhibák gyors kezelésére.

Mentes Wellness: jóllakni egészségesen

A wellness területén is gasztroforradalom várható a következő években: egyre kevésbé jelenti majd a hosszú hétvégés pihenés vagy a nyaralás a nagy zabálásokat. Az ételallergiák és ételintoleranciák hatékonyabb felismerésével egyre specifikusabb, személyre szabottabb wellness programok készülnek a táplálkozáshoz kapcsolódóan is. A Carbona szakértője szerint Hévízen például már ma lehetőségünk van részt venni olyan állapotfelméréseken, ahol orvosi segítséggel személyre szabott programokat és étrendet kapunk a pihenés idejére. Van olyan állapotfelmérő készülék is, amelyik képet ad arról, hogy a szervezetünk melyik része igényel támogatást a testi-lelki egyensúly helyreállításához, így célzott testgyakorlatokkal, kezelésekkel és egyéni táplálkozással tehetjük teljessé a wellnessélményt.

Egy női alapító vallomásai – ezzel a címmel indít új podcastot Meghan Markle

A brit királyi család tagja 8 epizódon keresztül folytat beszélgetéseket női vállalkozókkal a karrierjükről, és arról, hogy nőként hogyan lehet sikeresen vállalkozást építeni.

Bővebben

Örülhetünk-e egyáltalán a Klarna tőzsdére lépésének?

A svéd BNPL-bajnok jobb időket is látott, mint most, a tőzsdére vezetés megkezdésekor. Ezt tükrözi a visszafogott értékelési célja, ami mögött az európai piacok rossz megítélése húzódhat, valamint az is, hogy a tervezett értékelés meg sem közelíti az unikornis pár évvel korábbi értékelését.

Bővebben

Összefogott az európai ökoszisztéma a következő európai sikersztorik megszületéséért

A Europe Project névre keresztelt kezdeményezés célja, hogy komplex segítséget nyújtson a tehetséges fiatal vállalkozóknak, és megmutassa a világnak: Európa még mindig képes globálisan meghatározó startupokat építeni.

Bővebben

Ligát váltana a STRT: Balogh Petyáék a BÉT Standard kategóriába lépésre törekednek

A szabályozott piacra lépés érdekében a STRT már két szereplővel is együttműködik, és pénzügyi beszámolójukat is ennek megfelelően készítik el idén. Hogy mikor debütálhat a cég a BÉT Standard kategóriájában, egyelőre nem tudni – addig is elmagyarázzuk, hogy ez miért fontos.

Bővebben

Új szereplő jelent meg a közép-kelet-európai ökoszisztémában: Miben segíthet a Scale Factory a magyar scaleupoknak?

A szingapúri szolgáltató arra fókuszál, hogy minél hatékonyabban segítse ügyfelei növekedését és terjeszkedését új piacokon, a lehető legtöbb kereskedelmi hasznot hozva nekik. A Scale Factory mostantól a közép-kelet-európai régióból is várja a skálázódni kívánó vállalkozásokat.

Bővebben

Sok diáknak fogalma sincs arról, hogy milyen költségekkel jár a felnőtt élet – mondja Gyarmati Fanni, a Diverzum társalapítója

A Diverzum és a más ökoszisztéma-szereplők által készített Gen Z Reportból kiderül, hogy a fiatalok átlagos bérigénye közel sem olyan irreálisan magas, mint azt gondolnánk. A kutatási eredmények kapcsán beszélgettünk Gyarmati Fannival, a Diverzum társalapítójával.

Bővebben