Hirdetés

A vállalati tréningek hatékonyságát segíti a magyar startup

A vállalati tréningek, bármekkora élményt adtak, az elhangzottak pár nappal később sok esetben oda kerülnek, ahová a félpár zoknik eltűnt darabjai. A hosszútávú eredmény nélküli tréning vége így kidobott pénz és idő. A Design Terminal tavaszi Mentorprogramjában részt vett SteadySkills ezért egy online utókövetési megoldást dolgozott ki, izgalmas hozzáadott értékkel.

A SteadySkills fejlesztésének célja tulajdonképpen egyszerű: rendszeresen gyakoroltatni az adott tananyagot, ellenőrizni, illetve automatikusan visszajelzést küldeni a munkáltatónak.  A célok elérésének érdekében pedig egy igazán ütős csapat állt össze, amelyhez Gyetvai Alexandra kismamaként csatlakozott – vele beszélgettünk a startup indulásáról és a jelen kihívásairól.

Mi volt az az alapvető probléma, amelyre választ kerestetek?

A tréningeken a munkavállalók rendszeresen és tömegesen vesznek részt, a vállalatnak pedig korlátozott a rálátása, ki mit tanult meg és milyen mélységben – az online miniképzésekről olyan automatikus jelentéseket biztosítani, amellyel a szervezet pár másodperc alatt felmérheti a képzési eredményeket és persze igényeket is.

Mi motivált benneteket az induláskor?

Alapítástól kezdve az érdekelt minket, hogy az élő eseményeket, legyen az egy tréning, előadás, konferencia vagy fesztivál, online megoldásokkal – webalapú interakciókkal, játékokkal, feladatokkal –egészítsük ki. Semmiképp sem helyettesíteni, hanem egy olyan pluszt nyújtani, amellyel az élmény vagy a tudás rögzülése fokozható. A másik motivációnk a szokásokhoz való jobb alkalmazkodás elérése.

Az emberek naponta több órán át használják a mobiltelefonjukat, online közösségek aktív tagjai, sok e-learning azonban továbbra is úgy kezdődik, hogy “már az ókori Rómában is órákon át nyugton ülve tanultak az emberek”.

Mik voltak ezek nyomán az első sikerélményeitek?

Még javában a validáció szakaszában jártunk, interjúkat készítve vállalati vezetőkkel, HR-sekkel, trénerekkel, hogy a piacot jobban megismerjük, mikor többen is azzal zárták a beszélgetést, szeretnék élesben kipróbálni a rendszerünket. Így szereztük az első leadjeinket, amelyekre most az első pilot projektjeinket alapozzuk.

Kismamaként lettél startup alapító, ami nem egy szokványos vállalás. Milyen előnyökkel jár ez, mi az, amit kiemelnél?

A legjobb a sok támogatás, ami körülvesz. Egy olyan közösségekhez való hozzáférés, mint amilyen a vállalkozó anyákat tömörítő, nonprofit Mompreneurs. Az is nagyszerű lehetőség, hogy a Design Terminal Mentorprogramjában női vállalkozókat támogató ösztöndíj is elérhető.

Van valami hátulütője is a kombinációnak?

Szinte minden más! Nagyon nehéz az infrastruktúra (bölcsőde, óvoda) hiányosságait összeegyeztetni a munkahelyi teendőkkel. Sok helyen egyre gyakoribbak a váratlan, nevelés nélküli „szünnap”. Bármennyire is gondosan tervez az ember, ha ennyire függ a külvilágtól, kockázatossá válnak a vállalási ígéretek.

Ugyanakkor, ami nekünk nagyon fontos, hogy ne az anyaságunkkal érjünk el előnyöket; a cég mögött valóban csak az emberek és a létrehozott értékek számítsanak.

A Design Terminal Mentorprogramjának Power Campjében még egy egészen már projekttel érkeztetek. Minek a hatására pivotáltatok időközben? Hogyan sikerült ezt véghez vinni?

A kapott mentori tanácsok alapján olyan területet kerestünk, ahol gyorsabb fejlődés érhető el és a piaci bevezetés tervezhetőbbé válik. A váltás sok szempontból nehéz volt, de mivel mindenki egyetértett a döntéssel, így hamar egy irányba tudtuk csoportosítani az erőforrásainkat.

Az értékekről már esett szó, de az emberekre még kíváncsi vagyok. Kik alkotják a csapatotokat?

Négyen alapítottuk a céget, teljesen diverz háttérrel. Van közöttünk korábbi vállalati szolgáltatásfejlesztő, európai uniós oktatásügyi szakértő, nemzetközi porondon tapasztalt tréner, viselkedéselemző pszichológus és egy informatikus, aki a fejlesztői és az infrastruktúra-építési feladatokban is jártas. Fiatal vállalkozásként még nincs szigorú elhatárolás a feladatok között, a technikai vezetőnk épp úgy foglalkozik az érdeklődőinkkel, ahogy a tréning tanácsadónk a fejlesztési teendőkkel.

Milyen mérföldköveken vagytok már túl közösen?

Jelenleg egy prototípussal rendelkezünk, amelyet baltával faragtunk működéskészre, most jön a finomhangolás és pár új funkció lefejlesztése­.

Mi az aktuális, rövidtávú célkitűzésetek?

Célunk a platformot teljesen automatizálttá tenni, tehát ha bárkinek tréning utókövetésre van szüksége, azt a mi segítségünk nélkül megtehesse. Nagyjából annyi idő- és energiaráfordítással, mintha csak egy online kérdőívet hozna létre. Szeretnénk a rendszert minél inkább az igényekre szabni, ezért jelenleg is kutatjuk azokat a cégeket, tréning vezetőket, akik szívesen megosztják velünk a tapasztalataikat a témában.

Milyen hosszútávú célkitűzéseitek vannak?

A közelségalapú e-learning szolgáltatásunk elindítása. Ez lehetővé teszi, hogy a tréningek eredményét adott helyszínen is ellenőrizhesse a vállalat, illetve a munkavállalók mobiljára lokációalapon biztosíthasson információkat. Ez lehet egy helyiség, egy techológiai létesítmény vagy épp egy közösségi tér – egy közös: mindegyikről lehetséges célzott információkat, interakciókat vagy feladatokat küldeni, automatikusan, a közelben tartózkodók mobiltelefonjára. Eddig elsősorban a vállalati környezetnek fejlesztettünk, ezt a szolgáltatást viszont a fesztiválszervezők keresik főleg, mi pedig örömmel nyitunk. A cél változatlan: digitális megoldással fokozni a személyes élményt és eredményt.

 

Vinnai Balázs: Pár év múlva lehet, már nem én, hanem egy AI hasonmásom fogja megnyitni a SMART Konferenciát

A SMART Konferenciát szervező IVSZ elnöke, Vinnai Balázs szerint a mesterséges intelligencia elterjedése azt az érzetet kelti az emberekben, mintha nem kéne a digitális alaptudás az AI használatához. Aki azonban igazán hatékony és termelékeny akar lenni, annak pont erre az alaptudásra kell támaszkodnia. Interjúnk a SMART Konferenciáról.

Bővebben

Azért bízzanak bennünk a startupok, mert a BMW is bízik bennünk! – mondja az Econ Engineering ügyvezető igazgatója

A Technocatalyst programban a startupok az Econ Engineering segítségével olyan hatékonysággal fejleszthetik prototípusukat virtuálisan, ami offline módon lehetetlen lenne. A költségeket vagy a program másik stratégiai partnere állja, vagy az Econ száll be a projektbe equity alapon. Az Econ szerint a nagyvállalatok töretlen bizalma mutatja, hogy megbízható szolgáltatója lesznek a startup-ökoszisztémának is. Összefoglaltuk az Econ

Bővebben

Miért éri meg virtuálisan prototípust készíteni a startupoknak, és hogyan zajlik ez egyáltalán?

Az innovációs projekteknek szóló Technocatalyst programban az Econ Engineering elérhetővé teszi a mérnöki szimulációk világát a startupoknak is. Hogyan tudja egy startup az Econnal virtuálisan megterveztetni a prototípusát? Mennyire szoros az együttműködés, mekkorák a költségek, és miért bízzon meg a startup az eddig ipari nagyvállalatoknak szolgáltató cégben? Kiglics Gábort, az Econ ügyvezető igazgatóját kérdeztük.

Bővebben

Gazdaságos 3D nyomtatógép és hisztikezelő gyereknevelési rendszer is nyert az első VOSZ Smart startupversenyen

A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége azzal a céllal hozta létre a versenyt, hogy felkutassa az élet különböző területein születő innovációkat, és segítse ismertségük növelését. A fődíjat a 3D nyomtatást megkönnyítő ReFilamer hozta el.

Bővebben

Az ember bármikor beavatkozhat a mesterséges intelligencia működésébe – erre ad garanciát az Unió AI szabályozása

Komoly nyomon követési és naplózási rendszert kell annak kiépítenie, aki bizonyos területeken mesterséges intelligenciát alkalmazó szoftvert szeretne forgalmazni az EU-ban.  Az új uniós rendelet, az AI Act ezt azért is írja elő, hogy bármikor közbe tudjon lépni az ember az AI működésébe, ha szükséges. Összefoglaltuk a Pokó Diána mesterséges intelligencia és technológiai szakjogásszal készült interjúnkat.

Bővebben

Ha az EU nem szabályozná a mesterséges intelligenciát, könnyen elharapózhatna a félelem, és megfojtanánk az innovációt

Márciusban fogadta el az Európai Parlament a világ első átfogó mesterségesintelligencia-szabályozását. Miért volt szükség az ún. AI Act-re? Tartanunk kell-e a robotok lázadásától, vagy attól, hogy a kormány AI-eszközökkel követi a mindennapjainkat? Mit fog érzékelni a felhasználó, és mennyi időbe telhet, mire a jog utoléri a gyorsan fejlődő technológiát? Interjúnk dr. Pokó Diána mesterséges intelligencia

Bővebben

Mi az: 42, és nem az élet értelme?

Az európai startup-ökoszisztéma az idei első negyedévben 42 darab, egymillió dollárt meghaladó befektéssel büszkélkedhet. 2022 második negyedéve óta nem volt ilyen magas ez a szám, és már 2024 első három hónapjában majdnem fele annyi úgynevezett megaround történt Európában, mint tavaly összesen.

Bővebben

Hozz egy jó ötletet egy elhagyott terület újrahasznosítására, és nyerj hárommillió forintot!

A CheckINN Revitalizátor ötletpályázat célja, hogy a befektetők helyett a felsőoktatásban tanuló diákok álmodják meg, hogy a funkcióját vesztett, elhanyagolt épületek, területek hogyan teremthetnének újra értéket, új külsővel és turisztikai jelentőséggel is felruházva őket.

Bővebben

Virtuális prototipizálást, szervezetfejlesztést és inkubációt is ad a projektednek a Technocatalyst program

A Technocatalyst olyan projektek jelentkezését várja, amelyek lelassultak vagy elakadtak, de a következő szintre szeretnének lépni, legyen szó a termék vagy szolgáltatás fejlesztéséről, piacra viteléről vagy a szükséges pénzügyi támogatás megszerzéséről. A program három szereplő különböző szolgáltatási portfólióját hozza tető alá, így a résztvevők ott kapnak segítséget, ahol a leginkább szükségük van rá.

Bővebben
Ez a weboldal is sütiket használ!
Sütiket használunk a tartalom és a közösségi funkciók biztosításához, a weboldal forgalmunk elemzéséhez és reklámozás céljából. Ezen kívül média-, hirdető- és elemző partnereinkkel megosztjuk a weboldal használatodra vonatkozó adatokat, akik kombinálhatják más olyan adatokkal, amelyeket más, általuk használt szolgáltatásokkal együtt adtál meg. A weboldalon megtekintheted a sütik használatának részletes leírását.
Rendben
Szükséges
Beállítások
Statisztika
Marketing
Később módosíthatod a beállításaidat
Cookie beállítások