Hirdetés

A saját olívaültetvényhez vezető út is buktatókkal van kikövezve

Az első sikerére alapozva új évadot indított a Design Terminal az Optimists First! sorozatból, melyben startup alapítók, vállalkozók mesélnek karrierjük hol rögös, hol egyenes útjairól. A sorozat 2022-es etapját exkluzív különkiadás zárja: Pogátsa Zoltán közgazdász madártávlatból is elemzi a vállalkozókat érintő témákat.

„Az értékteremtés meghatározó koncepció volt.”

„A folyamatos tanulás alappillére a vállalkozásnak.”

„Egy tabut szerettünk volna ledönteni.” Különféle tapasztalatokról és motivációkról mesélnek a Design Terminal Optimists First! videósorozatának második évadában a vállalkozók.

A szereplőket ­­most is arra kérte az innovációs ügynökség, hogy saját karrierútjukról, őszintén meséljenek a felvételeken. A Youtube-on már publikált videókban megszólalnak a farm2fork, a BeHive, a This is Redy, a Tresorit és a SEON alapítói. Tavasszal új alanyokkal tervezik folytatni a sorozatot.

A Design Terminal fő mottóját kölcsönözte a sorozat címének. Vendégeik azonban nem csak azt mutatják meg, hogy miért érdemes optimistán belevágni a vállalkozásindításba, arról is tabuk nélkül beszélnek, milyen nehézségekre számíthatnak a startupok az úton.

A formátum alapvetően nem változott, a videók rövidek, fekete-fehér minimalizmusban koncentrálnak a mondanivalóra, és a cél most is az, hogy motiválják a vállalkozni vágyókat: ha van egy jó ötletük, merjenek belevágni.

A spotokba azonban kis csavart is csempésztek. A beszélgetések végén az előző évadok kulcsmondataira kell reagálniuk az új szereplőknek, akik személyesebb villámkérdéseket is kaptak. Így derül ki, hogy kinek az élete álma egy saját olívaültetvény, ki szerint a low hanging fruit a legidegesítőbb üzleti kifejezés, vagy ki hívná meg magához Elon Muskot vacsorázni.

A VIDEÓK MEGTEKINTÉSÉHEZ IDE KATTINTS!

A sorozat október 24-i záróepizódjának vendége Pogátsa Zoltán, hazánk egyik vezető közgazdásza, a népszerű POGI Podcast házigazdája. Őt arra kérte a Design Terminal, hogy míg a vállalkozások saját tapasztalataikat ecsetelik, ő madártávlatból mutasson rá, milyen környezetben érvényesülnek ma a vállalkozások és mikre kell figyelniük a cégek indításánál. A hosszabb zárórészből kiderül az is, ő maga mennyire optimista.

2028-ig több mint 10 milliárd dollárt fektet be az AWS a brit ökoszisztémába

Az Amazon felhőalapú szolgáltatója ezt azért teszi, hogy tartani tudja a növekvő ügyféligényekkel a lépést, és létre tudja hozni a kellő digitális és AI-infrakstruktúrát. A brit ökoszisztéma 2028-ig ettől évente átlagosan 14 ezer új munkahelyet és a GDP 14 milliárd fontos növekedését várhatja.

Bővebben

1,24 milliárd dollár értékben indít két új európai alapot az Atomico

Az új alapok indításához a tőkét az Európai Beruházási Alaptól (EBA) kapja a londoni székhelyű VC, és az Atomico most először különíti el alapok szintjén is a korai és a növekedési szakaszú finanszírozást.

Bővebben

Csehország mutatja az utat a kelet-közép-európai startup-ökoszisztémának

A cseh ökoszisztéma 2024 első félévében egymaga lefedte a CEE régióban a startupoknak adott tőkemennyiség majdnem 39 százalékát. A cseh startupoknál landoló összes befektetés több mint 83 százaléka ugyanakkor három nagy finanszírozási körnek köszönhető.

Bővebben

Pivotált a német AI-bajnok, az Aleph Alpha

Az Aleph Alpha a pivotálással gyakorlatilag kiszáll a saját LLM-modell fejlesztés versenyéből, és helyette a meglévő modellek használatának támogatására építi fel üzleti modelljét. A lépésre az szoríthatta rá a startupot, hogy nem volt képes kilépni a nemzetközi piacra, és így lemaradt a modellfejlesztők versenyében.

Bővebben

25. alkalommal rendezi meg a HVCA a befektetési konferenciáját

A Magyar Kockázati – és Magántőke Egyesület (HVCA) konferenciája lehetőséget teremt az üzleti, politikai és jogi közösségek vezetőinek, hogy megvitathassák a magántőke és a kockázati tőke közép-kelet és délkelet-európai helyzetét. A rendezvény kiemelt előadója az izraeli kockázatitőke-ipar egyik alapítója és formálója, Jonathan Medved lesz. Időpont és helyszín: szeptember 24., Budapest Music Center.

Bővebben

Novemberben nyitja meg kapuit a Puzl CowOrKing budapesti irodahelyisége

A bolgár közösségi irodaszolgáltató értékajánlata az A vagy B osztályú irodákkal és a lakásirodákkal szemben a teljeskörű szolgáltatáscsomagjuk, valamint a rugalmasság. A 850 fős férőhelyű coworking irodahelyiségbe már lehet jelentkezni bérlőnek.

Bővebben

Egyre több időbe telik kockázati tőkét bevonniuk az európai startupoknak

Az európai startupok számára a tőkebevonási körök között eltelt idő egyre nő az utóbbi 1-2 évben. Ennek oka a PitchBook elemzése szerint a kockázati tőke óvatossága, valamint az, hogy a startupok a pénzügyi stabilitást igyekeznek demonstrálni, és az aktuális befektetést minél tovább ki akarják húzni.

Bővebben