Hirdetés

A régió egyik legnagyobb social impact befektetését kapta a Green Fox Academy 

450 millió forintos befektetést biztosít az Impact Ventures Kockázati Tőkealap-kezelő Zrt. a Green Fox Academynek. Az Impact Ventures egy impact (társadalmi hasznosságú) befektetési alap, amely kifejezetten olyan szociális vállalkozásoknak nyújt kockázati tőkét, amelyek az üzleti eredmények mellett pozitív társadalmi hatást fejtenek ki. A mostani befektetés az egyik legnagyobb régiós dedikált impact befektetés. 

A PwC tanulmánya szerint a 2030-as évek közepére kb. 900 000 állást, az összes munkahely egynegyedét formálja át az automatizáció és robotizáció. A munkaerőpiac ilyen gyors és radikális átalakulása sokakat hozhat nehéz helyzetbe, a leginkább érintett területek között van például a szállítmányozás, gyártás és adminisztráció. Ezt a folyamatot a koronavírus-járvány miatt kialakult helyzet tovább gyorsította. Nemcsak a szoftverfejlesztésben, de gyakorlatilag minden szakmában szükség lesz IT készségekre a foglalkoztathatóság megőrzése érdekében. Emellett a munkaerőpiac folyamatos, gyors változása arra is rákényszeríti a munkavállalókat, hogy életük során akár többször karriert váltsanak, így az alkalmazkodás készsége is a versenyképesség egyik alapvető elemévé válik.

Ezekre a kihívásokra készíti fel a Green Fox Academy a felnőttképzés résztvevőit: a junior programozó képzéseket nyújtó bootcamp a programozói készségek átadása mellett a soft skillek, valamint a tanulási, alkalmazkodási képesség fejlesztésére is nagy hangsúlyt fektet.

A kezdetektől a pozitív társadalmi hatás a Green Fox egyik mozgatórugója

A pozitív társadalmi hatást előtérbe helyező, úgynevezett impact befektetési alapok az utóbbi két évben nagyon fontos szereplőivé váltak a gazdaságnak. Az egyetlen hazai impact befektetési alap az Impact Ventures Kockázati Tőkealap-kezelő Zrt., amely kifejezetten olyan szociális vállalkozásokba fektet, akik fenntartható, skálázható üzleti modellel rendelkeznek, és pozitív társadalmi hatást váltanak ki. A Green Fox Academynek 450 millió forintos kockázati tőkét biztosítottak, amely a régió egyik legnagyobb impact befektetése. “A Green Fox Academy mellett az szólt, hogy egyrészt képzéseivel valós piaci igényre ad választ és már bizonyított a piacon, másrészt a hallgatók jövőbiztos készségekkel való felruházásával hosszú távú, pozitív társadalmi hatást vált ki” – mondta el Eszter Elemér, az Impact Ventures Zrt. igazgatóságának elnöke, aki egyben Magyar Kockázati és Magántőke Egyesület (HVCA) elnöke is.

Langmár Péter, a Green Fox Academy társalapítója szerint a munkájuk társadalmi hatása a kezdetektől nagyon fontos volt az alapítók számára.

Azért indítottuk el 2015-ben a Green Foxot, hogy olyan motivált, tehetséges fiataloknak segítsünk IT pályára lépni, akik korábbi munkájukban nem tudtak előre haladni, akár anyagi előrelépés, akár hosszú távú fejlődési lehetőség hiányában. A saját környezetünkben is sok hasonló példát láttunk: amíg én az IT-ban nagyon megtaláltam a helyem, több olyan barátom volt, aki más területen nagyon nehezen jutott egyről a kettőre, vagy külföldre kényszerült költözni.”

A társadalmi hatás feltárása érdekében a bootcamp elkészítette első Impact Reportját. “A riport segít abban, hogy tudatosítsuk, miért dolgozunk, és hogyan tudunk ezekért a célokért a legtöbbet tenni. A saját területükön megrekedt vagy éppen az automatizációnak kitett szektorban dolgozók számára jövőbiztos karrierút biztosítása mellett az egyik fókuszunk például a női jelenlét növelése IT területen, büszkék vagyunk rá, hogy a hazai szektorra jellemző számhoz képest a hallgatóink között közel háromszoros a nők aránya” – emelte ki Langmár Péter az Impact Report legfontosabb pontjait. A Green Fox minden helyzetben keresi az olyan lehetőségeket, amikkel növelheti ezt a hatást. A koronavírus megjelenésekor is azért indítottak 3 hetes, ingyenes képzést, hogy segíteni tudjanak azokon, akik a járvány miatt nehéz helyzetbe kerültek. Langmár Péter szerint “a három hét alatt a résztvevők ízelítőt kapnak programozásból, ami hasznos lehet a mostani munkájukhoz, és lehetőséget nyújt, hogy megnézzék, való-e nekik ez a szakma, illetve egy ilyen intenzív, bootcamp típusú képzés. Így sokkal magabiztosabban vághatnak bele a váltásba.”

Nemzetközi és online terjeszkedés, új partnerségek és új típusú utófinanszírozás

Az Impact Ventures befektetésének egyik célja a Green Fox külföldi terjeszkedésének finanszírozása. “Prága mellett további iskolák nyitását is tervezzük a régióban. A kialakult helyzetben ez most nehezebb, ugyanakkor májusban elindítottuk online képzéseinket, amire külföldről is fogadtunk jelentkezéseket. Március óta minden képzésünk a virtuális térben zajlik, a most indult kurzusok annyiban mások, hogy ezeket kifejezetten erre a platformra szabtuk” – teszi hozzá Langmár Péter.

A befektetés másik fókusza a hallgatók számára utólagos fizetési lehetőség finanszírozása, ami azok számára is hozzáférhetővé teszi a képzést, akik egyébként ezt nem engedhetnék meg maguknak. A Green Fox Academy már 2017 óta kínál ilyen csomagot az érdeklődőknek, elsőként májusban induló online képzésüknél pedig már a jövedelemarányos utófinanszírozást is elérhetővé tették. A képzést sikeresen teljesítőknek az elhelyezkedést követően, a bérük fix részét kell a tandíj fizetésére fordítaniuk, ami így biztosan vállalható terhet jelent számukra.

A nemzetközi és online terjeszkedés, valamint az újfajta utófinanszírozási csomag bevezetése mellett a Green Fox Academy jövőképének negyedik pillérét az új partnerségek kötése jelenti. “Szeptemberben indul az IBS Nemzetközi Üzleti Főiskolával közös IT és üzleti adatelemzés mesterképzésünk. Látszik, hogy a két képzési típus erősségeire építve milyen jól tud az akadémiai tudást nyújtó egyetem és a specifikus, rövid átképzést kínáló bootcamp együtt dolgozni” – emelte ki Langmár Péter.

Az Impact Ventures nem a Green Fox Academy első befektetője: 2018-ban a Széchenyi Tőkealap-kezelő Zrt. által kezelt Irinyi II. Kockázati Tőkealap és a Balogh Péter nevével fémjelzett Baconsult angyalbefektető csapat összesen mintegy 300 millió forintos befektetést biztosított a programozóiskolának.

Vinnai Balázs: Pár év múlva lehet, már nem én, hanem egy AI hasonmásom fogja megnyitni a SMART Konferenciát

A SMART Konferenciát szervező IVSZ elnöke, Vinnai Balázs szerint a mesterséges intelligencia elterjedése azt az érzetet kelti az emberekben, mintha nem kéne a digitális alaptudás az AI használatához. Aki azonban igazán hatékony és termelékeny akar lenni, annak pont erre az alaptudásra kell támaszkodnia. Interjúnk a SMART Konferenciáról.

Bővebben

Azért bízzanak bennünk a startupok, mert a BMW is bízik bennünk! – mondja az Econ Engineering ügyvezető igazgatója

A Technocatalyst programban a startupok az Econ Engineering segítségével olyan hatékonysággal fejleszthetik prototípusukat virtuálisan, ami offline módon lehetetlen lenne. A költségeket vagy a program másik stratégiai partnere állja, vagy az Econ száll be a projektbe equity alapon. Az Econ szerint a nagyvállalatok töretlen bizalma mutatja, hogy megbízható szolgáltatója lesznek a startup-ökoszisztémának is. Összefoglaltuk az Econ

Bővebben

Miért éri meg virtuálisan prototípust készíteni a startupoknak, és hogyan zajlik ez egyáltalán?

Az innovációs projekteknek szóló Technocatalyst programban az Econ Engineering elérhetővé teszi a mérnöki szimulációk világát a startupoknak is. Hogyan tudja egy startup az Econnal virtuálisan megterveztetni a prototípusát? Mennyire szoros az együttműködés, mekkorák a költségek, és miért bízzon meg a startup az eddig ipari nagyvállalatoknak szolgáltató cégben? Kiglics Gábort, az Econ ügyvezető igazgatóját kérdeztük.

Bővebben

Gazdaságos 3D nyomtatógép és hisztikezelő gyereknevelési rendszer is nyert az első VOSZ Smart startupversenyen

A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége azzal a céllal hozta létre a versenyt, hogy felkutassa az élet különböző területein születő innovációkat, és segítse ismertségük növelését. A fődíjat a 3D nyomtatást megkönnyítő ReFilamer hozta el.

Bővebben

Az ember bármikor beavatkozhat a mesterséges intelligencia működésébe – erre ad garanciát az Unió AI szabályozása

Komoly nyomon követési és naplózási rendszert kell annak kiépítenie, aki bizonyos területeken mesterséges intelligenciát alkalmazó szoftvert szeretne forgalmazni az EU-ban.  Az új uniós rendelet, az AI Act ezt azért is írja elő, hogy bármikor közbe tudjon lépni az ember az AI működésébe, ha szükséges. Összefoglaltuk a Pokó Diána mesterséges intelligencia és technológiai szakjogásszal készült interjúnkat.

Bővebben

Ha az EU nem szabályozná a mesterséges intelligenciát, könnyen elharapózhatna a félelem, és megfojtanánk az innovációt

Márciusban fogadta el az Európai Parlament a világ első átfogó mesterségesintelligencia-szabályozását. Miért volt szükség az ún. AI Act-re? Tartanunk kell-e a robotok lázadásától, vagy attól, hogy a kormány AI-eszközökkel követi a mindennapjainkat? Mit fog érzékelni a felhasználó, és mennyi időbe telhet, mire a jog utoléri a gyorsan fejlődő technológiát? Interjúnk dr. Pokó Diána mesterséges intelligencia

Bővebben

Mi az: 42, és nem az élet értelme?

Az európai startup-ökoszisztéma az idei első negyedévben 42 darab, egymillió dollárt meghaladó befektéssel büszkélkedhet. 2022 második negyedéve óta nem volt ilyen magas ez a szám, és már 2024 első három hónapjában majdnem fele annyi úgynevezett megaround történt Európában, mint tavaly összesen.

Bővebben

Hozz egy jó ötletet egy elhagyott terület újrahasznosítására, és nyerj hárommillió forintot!

A CheckINN Revitalizátor ötletpályázat célja, hogy a befektetők helyett a felsőoktatásban tanuló diákok álmodják meg, hogy a funkcióját vesztett, elhanyagolt épületek, területek hogyan teremthetnének újra értéket, új külsővel és turisztikai jelentőséggel is felruházva őket.

Bővebben

Virtuális prototipizálást, szervezetfejlesztést és inkubációt is ad a projektednek a Technocatalyst program

A Technocatalyst olyan projektek jelentkezését várja, amelyek lelassultak vagy elakadtak, de a következő szintre szeretnének lépni, legyen szó a termék vagy szolgáltatás fejlesztéséről, piacra viteléről vagy a szükséges pénzügyi támogatás megszerzéséről. A program három szereplő különböző szolgáltatási portfólióját hozza tető alá, így a résztvevők ott kapnak segítséget, ahol a leginkább szükségük van rá.

Bővebben
Ez a weboldal is sütiket használ!
Sütiket használunk a tartalom és a közösségi funkciók biztosításához, a weboldal forgalmunk elemzéséhez és reklámozás céljából. Ezen kívül média-, hirdető- és elemző partnereinkkel megosztjuk a weboldal használatodra vonatkozó adatokat, akik kombinálhatják más olyan adatokkal, amelyeket más, általuk használt szolgáltatásokkal együtt adtál meg. A weboldalon megtekintheted a sütik használatának részletes leírását.
Rendben
Szükséges
Beállítások
Statisztika
Marketing
Később módosíthatod a beállításaidat
Cookie beállítások