Hirdetés

A munkamániás Elon Musk nagyon szenved idén

A Tesla atyja – aki az utóbbi időben nem csak techguru startup unikornis, de igen profi celeb és botrányhős is – nagyon nyíltan beszélt a problémáiról és az őt aggasztó kérdésekről a New York Times oldalain megjelent interjúban.

Musk minden látszat ellenére cseppet sem élvezi, hogy gúnyolódás tárgya és hetente a fröcsögő cikkek célkeresztjében kell találnia magát: volt itt minden a Tesla részvényeinek manipulálásától egy unikornis ábra elrablásáig – ismerjük a pletykákat.

„Ez az elmúlt év a karrierem legnehezebb és legsúlyosabb éve volt.” -nyilatkozta az interjúban, ahol egyébként 120 órás munkahetekről számol be, és arról, hogy a közeli kollégái és barátai komoly aggodalommal álltak a dolog előtt például, hogy egy mindenki által hősnek titulált búvárt lepedofilozott a Twitteren.

Egyébként közösségi posztjaiból mindig jó nagy médiavisszhang kerekedik. Az interjúban Mr. Musk elmondta, hogy

egyetlen Twitter posztját sem  bánja.

” Miért tenném? „- kérdezte, majd hozzátette, hogy nem tervezi, hogy abbahagyja a közösségi média használatát. Néhány igazgatósági tag azonban nemrégiben nyomatékosan megkérte, hogy mondjon le a Twitter megnyilvánulásairól, és összpontosítson arra, hogy autókat készítsen és rakétákat indítson az űrbe – ami a dolga.

A riporter a munka és magánélet egyensúlyáról is faggatta. Azt mondta:

„Volt idő, mikor 3-4 napig egyhuzamban a gyárban voltam. Nem jöttem ki egyátalán, napokig. A gyerekeimmel és a barátaimmal sem ápoltam a kapcsolatot, és emiatt óriási veszteség ért.”

Musk júniusban 47 éves múlt, és elmondta, hogy a születésnapjának mind a 24 óráját is munkával töltötte. Egyensúlyról nem beszélt, de azt nyilatkozta, hogy a Tesla operatív feladatain ő már túl van, a legnehezebb időszaknak vége. De magánéleti szempontból még csak most csapódik majd le ennek az időszaknak minden fájdalma.

Minden hozzám hasonló Musk-rajongót arra bíztatok olvassa el a full sztorit a NYT weboldalán. Többek között az is szóba jön, hogy a késő esti Twitter-session sokszor egy gyógyszer mellékhatása – vélik üzleti partnerei. 

Forrás: NYT, Highsnobiety

 

1,24 milliárd dollár értékben indít két új európai alapot az Atomico

Az új alapok indításához a tőkét az Európai Beruházási Alaptól (EBA) kapja a londoni székhelyű VC, és az Atomico most először különíti el alapok szintjén is a korai és a növekedési szakaszú finanszírozást.

Bővebben

Csehország mutatja az utat a kelet-közép-európai startup-ökoszisztémának

A cseh ökoszisztéma 2024 első félévében egymaga lefedte a CEE régióban a startupoknak adott tőkemennyiség majdnem 39 százalékát. A cseh startupoknál landoló összes befektetés több mint 83 százaléka ugyanakkor három nagy finanszírozási körnek köszönhető.

Bővebben

Pivotált a német AI-bajnok, az Aleph Alpha

Az Aleph Alpha a pivotálással gyakorlatilag kiszáll a saját LLM-modell fejlesztés versenyéből, és helyette a meglévő modellek használatának támogatására építi fel üzleti modelljét. A lépésre az szoríthatta rá a startupot, hogy nem volt képes kilépni a nemzetközi piacra, és így lemaradt a modellfejlesztők versenyében.

Bővebben

25. alkalommal rendezi meg a HVCA a befektetési konferenciáját

A Magyar Kockázati – és Magántőke Egyesület (HVCA) konferenciája lehetőséget teremt az üzleti, politikai és jogi közösségek vezetőinek, hogy megvitathassák a magántőke és a kockázati tőke közép-kelet és délkelet-európai helyzetét. A rendezvény kiemelt előadója az izraeli kockázatitőke-ipar egyik alapítója és formálója, Jonathan Medved lesz. Időpont és helyszín: szeptember 24., Budapest Music Center.

Bővebben

Novemberben nyitja meg kapuit a Puzl CowOrKing budapesti irodahelyisége

A bolgár közösségi irodaszolgáltató értékajánlata az A vagy B osztályú irodákkal és a lakásirodákkal szemben a teljeskörű szolgáltatáscsomagjuk, valamint a rugalmasság. A 850 fős férőhelyű coworking irodahelyiségbe már lehet jelentkezni bérlőnek.

Bővebben

Egyre több időbe telik kockázati tőkét bevonniuk az európai startupoknak

Az európai startupok számára a tőkebevonási körök között eltelt idő egyre nő az utóbbi 1-2 évben. Ennek oka a PitchBook elemzése szerint a kockázati tőke óvatossága, valamint az, hogy a startupok a pénzügyi stabilitást igyekeznek demonstrálni, és az aktuális befektetést minél tovább ki akarják húzni.

Bővebben