Hirdetés

A kriptovaluta lesz a válság ellenszere?

Venezuela évek óta gazdasági nehézségekkel küzd, a nemzeti valuta fokozatosan elértéktelenedik, a fogyasztói árak emelkedése miatt pedig romlik az életszínvonal. A gazdasági és pénzügyi csőd szélén állva kedden megkezdte saját kriptovalutájának a forgalmazását. Hivatalos közlés szerint ezzel az a célja indította útjára, hogy „felvegye a harcot az Egyesült Államok által irányított pénzügyi blokáddal szemben”

Az El Petro névre keresztelt kriptopénz fedezetét az ország olajtartaléka adja. Egy El Petro 1 hordó (1 hordó=159 liter) venezuelai kőolaj árának felel meg, azaz jelenleg 60 dollárt ér. Venezuela első körben 38,4 millió kriptoérmét bocsát ki, aminek az árfolyama a jelenlegi, hordónkénti 60 dolláros venezuelai olajárat alapul véve, eléri a 2,28 milliárd dollárt. Venezuela március 20-án újabb 44 millió El Petro kriptoérmét tervez piacra dobni, összességében pedig 100 milliót, amivel elvileg akár 6 milliárd dollár bevételre tehet szert a dél-amerikai ország.
A venezuelai kormány részben a kriptovaluta kibocsátásával tervezi helyreállítani a fokozatosan romló gazdaságot. Venezuelában globálisan is rekordszintű, 2616 százalék volt a tavalyi infláció, miközben az ország legfőbb bevételi forrását jelentő kőolajból egyre kevesebbet termelnek.
A dél-amerikai ország a világ legnagyobb ismert kőolajkészletével rendelkezik, a térség legnagyobb olajtermelője, a világ tízedik legnagyobb olajexportálója. Az olajágazat adja Venezuela devizabevételének nagyobbik részét. A kőolaj éveken át tartó nyomott ára azonban kikezdte a venezuelai költségvetést, a kormány pedig rossz válaszokat adott a kihívásokra, ezért mára romokban hever az ország gazdasága.
A fentiek nyomán jó ötletnek tűnik a kriptovaluta értékesítése. El Petroból 735 millió dollár értékben adtak el mára – jelentette be Nicolas Maduro venezuelai elnök.

Marketingesek, szemetek a STRT-ra vessétek!

Azt tapasztalom a hazai ökoszisztémában, hogy a szereplők döntő többsége önmagáról zeng dicshimnuszt, ha elér valamit, miközben a probléma, amit megold, olcsó díszletté silányul. Balogh Petyáék viszont pont fordított logika mentén gondolkodnak a PR-ról és a marketingről.

Bővebben

Balogh Petya: Amerika lábon lőtte magát a vámháborúval, és ebből az európai startupszektor rengeteget profitálhat

A STRT vezérigazgatója szerint a Donald Trump vezette USA pont azt az előnyét építi le a vámpolitikájával, ami őt a világ legerősebb gazdaságává tette. Ez lehetőséget teremt nemcsak arra, hogy az európai cégek a kihulló szereplők helyébe lépjenek, hanem arra is, hogy az EU nagy lépéseket tegyen a digitális és innovációs függetlenedés útján. A Startup

Bővebben

Randizz a leendő befektetőddel a NAK TechLab eseményén!

Az agrár startupok rapid randikon beszélgethetnek a hazai társaságok képviselőivel, azonnali visszajelzéseket kaphatnak egyszerre több kockázatitőke-befektetőtől, és akár a soron következő befektetési körükhöz vezető lépéseket tehetnek. Jelentkezési határidő: április 27.

Bővebben

Növekedett a hazai szabadalmi kérelmek száma, de európai viszonylatban még így is gyengén teljesít Magyarország

Tavaly jegyezték a legtöbb szabadalmi kérelmet Magyarországról, azonban – ha az Európába érkező kérelmek számát tekintjük – arányaiban ezzel még mindig csak a lista utolsó harmadában vagyunk.

Bővebben