A Deloitte cégnév hallatán mindig a megbízható könyvvizsgálói szolgáltatások, és a hatékony pénzügyi-és jogi tanácsadás jut eszünkbe. Új kommunikációs kampányukban most a pályakezdőket szólítják meg, hogy eloszlassák a könyvvizsgáló szakmával a köztudatban felmerülő esetleges tévhiteket, és bemutassák a friss technológiák valódi izgalmait!
A legfrissebb „Első lépések a munkaerőpiacon” felmérés alapján a fiatal munkavállalók (18-26 év) az érdekes és előremutató feladatokat és projekteket tartják a legfontosabb motivációs tényezőnek a munkahely kiválasztása során.
Azt szeretnénk közvetíteni, hogy egy nagy múltú és nemzetközi cégnél is van lehetőségük a fiataloknak izgalmas projektekben és üzletfejlesztési feladatokban részt venni, hiszen ez nem csak a startupok sajátja. Ráadásul az auditorok munkájuk során számos vállalat belső működésével és üzleti folyamatával ismerkednek meg, ami vonzóvá teheti ezt a pályát.
– mondta el Horváth Tamás, a Deloitte könyvvizsgálati üzletágának vezető partnere.
Hogy ki is lehet jó auditor? Fontos elmondani, hogy legalább 1-2 félév számvitelt érdemes tanulni az egyetemen. A könyvvizsgálók általában gazdasági karokról érkeznek és főleg pénzügy-számvitel diplomával rendelkeznek. Feladatuk ellenőrizni, hogy a piaci szereplők pénzügyi kimutatásai megbízható és valós képet adnak-e a pénzügyi helyzetükről és teljesítményükről. Az auditorok ezáltal hozzájárulnak az üzleti bizalom fenntartásához és növeléséhez.
A Deloitte magyar irodájában részben sajátfejlesztésű szoftvereket használnak, melyek kialakításában a fejlesztők mellett, a fiatalabb kollégáknak is jut szerep a tervezéstől a megvalósításig. Ennek kapcsán Horváth Tamás hozzátette: „Az auditorok számára is egy sor olyan támogató technológia áll rendelkezésre, amely hatékonyabb elemzési lehetőségeket kínál. Sőt, mi mindenkit bátorítunk a technológiák, munkafolyamatok folyamatos fejlesztésére és javaslataik beépítésére. A csapat potenciálját jól mutatja, hogy a Budapesten kifejlesztett digitális audit megoldásokat és technológiákat a régió több Deloitte irodája is átvette.”
A Deloitte azt is bemutatja, hogy milyen soft-skillekkel rendelkezik egy auditor, mert az állásinterjúk tanúsága szerint a pályakezdők nagy része arra is kíváncsi, hogy auditorként milyen képességek elsajátítására van lehetőség egy nemzetközi cégnél. Ezek közé tartozik például a projektmanagement, a csapatmunka, a feladatok megfelelő felosztása, vagy épp a konfliktuskezelés. Ráadásul egy könyvvizsgáló már a második évtől kezdve kisebb csapatokat koordinál az ügyfeleknél. Mindez gyors fejlődést és előrelépést is eredményez: a Deloitte-nál a könyvvizsgálók felelősségi köre évente bővül, amit ennek megfelelően béremelkedés is követ, sőt szélesedik az elsajátítható soft-skillek palettája is, így a manager szint elérése 5 éven belül lehetségessé válik.
Ha a fenti lehetőség felkeltette az érdeklődésedet, vagy csak szeretnél többet megtudni az auditorok motivációiról és lehetőségeiről, akkor látogasd meg a Deloitte #auditorvagyok kampányának weboldalát itt.