Hirdetés

A használati tárgyaink kölcsönzési platformját hozná létre az első Econverse V4 Startup Challenge verseny nyertese

A győztes ShareUp mellett további három innovatív csapat jutott ki a jövő márciusi varsói döntőbe. Képriportunk a fiataloknak szóló, V4-es ötletversenyről.

Idén először rendezték meg az Econverse V4 Startup Challenge-et, egy 16-21 év közötti diákoknak szóló vállalkozói versenyt, melynek magyarországi fordulóját november 15-16-án tartották meg a budapesti Create26-ban. A versenyt az Engame Akadémia alternatív oktatási központ szervezte meg a fiatalok vállalkozásalapítását segítő, lengyel Econverse-sel közösen, továbbá a Startup Hungary stratégiai partnerségével és a Visegrádi Alap támogatásával. A versenyt – más ökoszisztéma-szereplőkkel egyetemben – a Startup Online is támogatta.
Az Econverse V4 Startup Challenge verseny előképe a Startup Challenge – most azonban az eseménynek nemzetközi kifutása is van: a hazai forduló legjobb négy csapata nemcsak pénzdíjazásban részesült, hanem részt vehet a jövő márciusban Varsóban megrendezendő döntőben, ahol a többi V4-országból beválogatott projekttel mérettetheti meg magát.
A magyarországi selejtezőn összesen 50 diák vett részt, akik 12 csapatban iparági érdeklődés (e-commerce, fenntarthatóság, oktatás- és munka jövője, fintech) szerint dolgozták ki üzleti ötleteiket, hogy később azt szakmai zsűri és a közönség előtt prezentálják. A versenyzők munkáját elismert szakmai mentorok segítették.
Az első Econverse V4 budapesti forduló győztese egy sharing economy fókuszú fintech ötlet, a ShareUp lett: a csapat a háztartásokban található, nagy értékű használati tárgyak köré építene peer to peer kölcsönzési platformot.
A varsói döntőbe került még a hamburgerkészítő automatával előrukkoló ChefBot, …
a háztartási eszközöket kiterjesztett valósággal javító GuideAR, …
… valamint a házimunkák elvégzésére szolgáló piacteret létrehozó Dooring.
Az eseményen jelen volt Jan Bartkowiak, a lengyel Econverse alapító-igazgatója is, aki így nyilatkozott: „Ez a verseny egyértelmű bizonyítéka annak, hogy érdemes szorosabban együttműködni a CEE régión belül!”
Lévai Balázs, az Engame Akadémia társalapítója elmondta: „Nem feltétlenül kell, hogy valaki vállalkozói ambíciókkal rendelkezzen, egy ilyen versenyen rengeteg hasznos dolgot gyakorolhat, készséget fejleszthet egy diák, mint például a csapatmunkát vagy a prezentációs készséget.”
Az Econverse V4 Startup Challenge verseny itthoni selejtezőjében helyt kapott még egy kerekasztal-beszélgetés is, ahol a Forbes listájára felkerült fiatal vállalkozók osztották meg tapasztalataikat a közönséggel. A Forbes újságírója, Golovics Milán által moderált beszélgetésen részt vett Piller Pálma, a PetWiseCare alapítója, Zámbó Gergely, a Respray alapítója, valamint Ludvig Kata insurtech vállalkozó.
A beszélgetés egyik releváns tapasztalatát Zámbó Gergely osztotta meg, aki elmondta: nem kell attól félnie egy fiatalnak, hogy nem fogják őt komolyan venni, és az érdeklődőknek akár már középiskolás korban érdemes elkezdeni vállalkozni. Találhatunk példákat is sikeres vállalkozóvá érett diákokra: a Respray alapítója is csupán 17 évesen indította el első vállalkozását.

KÉPEK: Engame Akadémia

A fogyatékkal élőket segítő megoldásokkal nyertek nemzetközi versenyt magyarok

Az EyeRider csapatának győztes applikációja kizárólag a telefonba beépített érzékelőket használja arra, hogy a látássérültek még a nehezebb terepeken is tudjanak tájékozódni. Emellett lebénult és mozgássérülteket segítő magyar megoldások is értek el helyezést a 2024. évi CYBATHLON versenyen.

Bővebben

Jelentkezz a START Ideathon középiskolás ötletversenyre!

A legjobb csapatok ösztöndíjat és elektronikai vásárlási utalványt kapnak, továbbá részt vehetnek a Talent’s Talk 2025 tehetségfórum külföldi rendezvényén, vagy találkozhatnak egy vállalkozói ideáljukkal. Jelentkezési határidő: december 13.

Bővebben

Változások az Aleph Alpha tulajdonosi szerkezetében: új részvényes jelent meg a német AI startupnál

A Deutsche Bank olyan kiszálló befektetők részvényeit vásárolta meg, akik már nem hisznek abban, hogy az Aleph Alpha értéke növekedni fog. A befektetők most először mondtak véleményt a startup ősz eleji pivotálásáról.

Bővebben

Csődvédelmi eljárás alá vonják Európa akkumulátorgyártó reménységét, a Northvoltot – de mit jelent ez pontosan?

A svéd startup 5,84 milliárd dollár adósságot halmozott fel az elmúlt években, és utolsó mentsvárként az USA csődtörvénykönyv 11. fejezete szerinti eljárásához folyamodott. Ennek értelmében négy hónapot nyert arra, hogy bíróság előtt bizonyítsa: képes rendbe rakni financiális helyzetét.

Bővebben

A Z generációt nagyon nehéz monetizálnia a startupszférának – de miért érdemes mégis próbálkozni vele?

Úgy tűnik, hogy teljes esztelenség a Z generációra startupot építeni: hatalmas és folyamatos erőbefektetést igényel elérni és megtartani egy olyan társadalmi réteget, ami képtelen ezt megfelelő mennyiségű bevétellel honorálni. Hosszútávon azonban elképesztő lehet a nyereség.

Bővebben

AI nagyival az unokázós csalók ellen

A Daisy névre keresztelt AI az otthon ülő, végtelen szabadidővel rendelkező, professzionális csacsogó nyugdíjast alakítja, aki élete minden egyes szeletét szeretné megosztani a „kedves telefonálóval”. Így a csaló az AI-jal beszélget a húsvér áldozatok helyett, miközben értékes információkat szolgáltat a csalás módszereiről.

Bővebben