Hirdetés

A fintech után az insurtech területen is kitörni látszik a forradalom

Helló, van egy ötleted? Hozd a HelloLabor-ba! A Magyar Posta Biztosítóhoz tartozó Hello márka startup neveldéje olyan tehetséges fiatalok jelentkezésére számít, akik az insurtech vagy a fintech területen szeretnének alkotni.

A fintech után az insurtech területen is kitörni látszik a forradalom. Így egyre kevesebben szeretnének kimaradni e történelmi lehetőségből. A hazai biztosítók közül ezúttal a Magyar Posta Biztosító jelentkezett be egy mentorprogrammal, ami segíthetné a biztosítós szcéna megújulását és a tehetséges fiatalok önmegvalósítását.

Indul a helloLab program

Bármilyen stádiumban is legyen még a világmegváltó biztosítós vagy pénzügyi ötleted, akár üzleti tervvel vagy anélkül, a helloLAB inkubátorában a helyed. A május 11-én induló rendezvénysorozat

biztosítói- és banki szakemberekkel, kockázati tőkebefektetőkkel, kommunikációs és fintech szakemberekkel járul hozzá az ötletek kibontásához, felépítéséhez, továbbfejlesztéséhez.

Már lehet jelentkezni

meghallgatásokra előre kell bejelentkezni a hello@hello.hu e-mail címen, amire egy pár mondatos bemutatkozást is kérnek az ötletről vagy a startup vállalkozásról. A legjobbakra közös munka vár cégekkel, befektetőkkel.

A benyújtott ötlet lehet egy konkrét biztosítási termék vagy szolgáltatás, ami a digitális térben elérhető vagy kialakítható, és ami a HELLO célcsoport számára érdekes lehet.

Külföldön már bevált koncepciók hazai adaptációjával is lehet nevezni, illetve olyan technológiai fejlesztésnek (vagy ötletének) is nagyon örülnének a szervezők, amik könnyebbé és egyszerűbbé tehetik a biztosításkötéshez kapcsolódó folyamatokat.

További információ: http://hello.hu/labor

Forrás: FintechZone

 

2028-ig több mint 10 milliárd dollárt fektet be az AWS a brit ökoszisztémába

Az Amazon felhőalapú szolgáltatója ezt azért teszi, hogy tartani tudja a növekvő ügyféligényekkel a lépést, és létre tudja hozni a kellő digitális és AI-infrakstruktúrát. A brit ökoszisztéma 2028-ig ettől évente átlagosan 14 ezer új munkahelyet és a GDP 14 milliárd fontos növekedését várhatja.

Bővebben

1,24 milliárd dollár értékben indít két új európai alapot az Atomico

Az új alapok indításához a tőkét az Európai Beruházási Alaptól (EBA) kapja a londoni székhelyű VC, és az Atomico most először különíti el alapok szintjén is a korai és a növekedési szakaszú finanszírozást.

Bővebben

Csehország mutatja az utat a kelet-közép-európai startup-ökoszisztémának

A cseh ökoszisztéma 2024 első félévében egymaga lefedte a CEE régióban a startupoknak adott tőkemennyiség majdnem 39 százalékát. A cseh startupoknál landoló összes befektetés több mint 83 százaléka ugyanakkor három nagy finanszírozási körnek köszönhető.

Bővebben

Pivotált a német AI-bajnok, az Aleph Alpha

Az Aleph Alpha a pivotálással gyakorlatilag kiszáll a saját LLM-modell fejlesztés versenyéből, és helyette a meglévő modellek használatának támogatására építi fel üzleti modelljét. A lépésre az szoríthatta rá a startupot, hogy nem volt képes kilépni a nemzetközi piacra, és így lemaradt a modellfejlesztők versenyében.

Bővebben

25. alkalommal rendezi meg a HVCA a befektetési konferenciáját

A Magyar Kockázati – és Magántőke Egyesület (HVCA) konferenciája lehetőséget teremt az üzleti, politikai és jogi közösségek vezetőinek, hogy megvitathassák a magántőke és a kockázati tőke közép-kelet és délkelet-európai helyzetét. A rendezvény kiemelt előadója az izraeli kockázatitőke-ipar egyik alapítója és formálója, Jonathan Medved lesz. Időpont és helyszín: szeptember 24., Budapest Music Center.

Bővebben

Novemberben nyitja meg kapuit a Puzl CowOrKing budapesti irodahelyisége

A bolgár közösségi irodaszolgáltató értékajánlata az A vagy B osztályú irodákkal és a lakásirodákkal szemben a teljeskörű szolgáltatáscsomagjuk, valamint a rugalmasság. A 850 fős férőhelyű coworking irodahelyiségbe már lehet jelentkezni bérlőnek.

Bővebben

Egyre több időbe telik kockázati tőkét bevonniuk az európai startupoknak

Az európai startupok számára a tőkebevonási körök között eltelt idő egyre nő az utóbbi 1-2 évben. Ennek oka a PitchBook elemzése szerint a kockázati tőke óvatossága, valamint az, hogy a startupok a pénzügyi stabilitást igyekeznek demonstrálni, és az aktuális befektetést minél tovább ki akarják húzni.

Bővebben