Hirdetés

A Dél-Dunántúlon a fiatal vállalkozóké a jövő

Fiatalok vállalkozóvá válását segítik európai uniós forrás felhasználásával a dél-dunántúli régióban. A célkitűzések között szerepel a régióban a munkanélküliség felszámolása, és a gazdasági fejlődés is.

A Gazdaságfejlesztési és innovációs operatív programban (Ginop) 1,028 milliárd forint támogatással 2021 december 31-éig biztosítják a fiatalok, álláskeresők felkészítését vállalkozás indítására. A pályázati programra a dél-dunántúli régióból a 18-25 év közötti, képzésben nem részt vevő, nem dolgozó fiatalok, valamint a 25-30 év közötti fiatalok és a 30 év feletti regisztrált álláskeresők jelentkezhetnek majd.

Számítások szerint a dél-dunántúli régióban a képzés 1543 motivált fiatalnak és álláskeresőnek segíthet, és 1372 új vállalkozás jöhet létre.

A komplex szolgáltatási csomag részeként vállalkozói kompetencia felmérést végeznének, a vállalkozói képzést online és nyomtatott tananyagokkal segítik, szakértői támogatást adnak üzleti terv készítéséhez, konzultációs fórumokat szerveznek, a  létrejövő vállalkozásoknak folyamatos mentorálást biztosítanak. Cél, hogy a régióban olyan életképes új vállalkozások jöjjenek létre, amelyek elősegítik a vállalkozói generációváltást, hozzájárulnak a fiatalok és a regisztrált álláskeresők munkaerő-piaci helyzetének megoldásához, ezáltal a régió gazdasági fejlődéséhez.
A Vállalkozni érdemes – álláskeresők és fiatalok vállalkozóvá válásának ösztönzése – képzés és mentorálás című programot az MVA Magyar Vállalkozásfejlesztési Alapítvány, a Magyar Iparszövetség (Okisz) és a Kisosz alkotta konzorcium valósítja meg.

MTI

 

Ünnepeld meg a startup-ökoszisztéma legjobbjait a CEEcosystem Summiton!

Díjat fognak kapni a 2024-es év legkiemelkedőbb startupjai, befektetői, mentorai és a Tőkeportál közösségi finanszírozási kampányai. A Central European Ecosystem Summit továbbá növeli a hazai és regionális startup-ökoszisztéma láthatóságát, összehozza az embereket és elősegíti a tudásmegosztást.

Bővebben