Hirdetés

A Danube Cup elődöntő legjobb hazai csapatai öt Duna menti egyetem vállalkozási ötleteivel versenyezhetnek

Budapest, 2020. december 01. – “Danube Cup 2021” címmel közös szervezésű vállalkozói pitch versenyt hirdetett 2021 áprilisára a Duna menti egyetemek hallgatói számára a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gazdaság- és Társadalomtudományi Kara (BME GTK) és a Budapesti Corvinus Egyetem. A jelentős nemzetközi érdeklődéssel övezett verseny magyar előválogatójának időpontja 2020. december 4.

Az online elődöntő esemény december 4-én élő streamingen követhető a Danube Cup Facebook oldalán. Videópályázat után 8 egyetemi csapat vesz részt a hazai versenyen, szakmai felkészítésük jelenleg is zajlik. A felkészítésben a Corvinus és a BME oktatói mellett részt vesznek a pozi.io és a K&H Bank ‘Start it’ inkubációs programjának szakértői.

A hazai előválogató fődíja 2 + 2 csapat számára, hogy ők képviselhetik a Corvinus Egyetemet illetve a Műegyetemet a 2021 áprilisi nemzetközi versenyen, előtte pedig részt vehetnek a K&H Bank ‘Start it’ inkubációs programjában. A következő külföldi egyetemek vesznek részt csapattal a nemzetközi versenyen:

  • bécsi Gazdaságtudományi Egyetem (WU Vienna),
  • Belgrádi Egyetem (Univerzitet u Beogradu),
  • Passaui Egyetem
  • linzi Johannes Kepler Egyetem (JKU)
  • OTH Regensburg, University of Applied Sciences.

A hazai előválogató a Nemzeti Tehetség Program anyagi hozzájárulásával valósul meg, az Ifjúsági Vállalkozásélénkítő Egyesület lebonyolításában. A december 4-i verseny vállalati támogatói:

A magyar előválogató szakmai vendégelőadója Lakatos Dávid lesz, volt BME-s hallgató, a 3D nyomtatókat gyártó nemzetközi vállalat, az amerikai bejegyzésű Formlabs termékfejlesztési vezetője.

A zsűri tagjai:

  • Horváth Dorka (BOOKR Kids társalapítója és CEO-ja);
  • Orbán Katalin (Gyerünk, Anyukám! vállalkozás társalapítója);
  • Lám István (Tresorit alapítója és CEO-ja);
  • Duda Ernő (SOLVO Biotechnology társalapítója és elnök-vezérigazgatója);
  • Horgos Lénárd (Growth Financing üzletágvezető, Absolvo Consulting).

A Danube Cup megrendezésétől a szervezők szorosabb nemzetközi vállalkozásfejlesztési együttműködést várnak a részt vevő egyetemek között. Az elmúlt évtizedben számos hazai cég vált egyetemi projektből sikeres vállalkozássá, mint például a Supercharge, Neticle, Tresorit, BookrKids, Publishdrive, Soupy és Zyntern. A Danube Cup hazai elődje, a Duna Kupa 2017-es győztese, a Roksh például az Aldi számára nyújt online bevásárlási szolgáltatást. Az ezekhez hasonló jövendőbeli innovatív vállalkozásoknak — melyek jelenleg kezdő ötletként, elképzelésként rejlenek a hallgatók fejében — nyújt az egyetemközi és nemzetközi Danube Cup verseny megfelelő környezetet és lendületet üzleti elképzelésük megvalósításához. A versenyző csapatok szakmai tapasztalattal, értékes üzleti kapcsolatokkal és sikeres vállalkozók, befektetők, inkubátor és akcelerátor programok vezetői által nyújtott mentorálással és inspirációval gazdagodhatnak. Mindezt nemzetközi verseny keretei között, amelyen hasonlóan motivált hazai és külföldi diákokkal mérhetik össze magukat.

Kép: DanubeCup.net

Egyre élesebb a verseny a magas színvonalú AI-szakemberekért – a Microsoft és az ElevenLabs is új szakemberekkel erősíti csapatát

Az egyik Európából, a másik az USA-ból csábított át magához magas minőségű AI-kutatókat és -mérnököket. De mi hajtja fel a szakemberek iránti keresletet, és mikor szűnhet meg a tehetséghiány?

Bővebben

Nagy lehetőség van a magyar startupokban arra, hogy gyorsan nemzetközi szintre emelhessék a technológiájukat – mondja Pierre Martensson, a Scale Factory alapítója

A Scale Factory nem az USA-ba, hanem az ázsiai és csendes-óceáni piacokra akarja kilőni a CEE régió startupjait és scaleupjait. De miért pont oda? Mire kell figyelned, ha kelet felé akarsz terjeszkedni, és mivel kell rendelkezned, ha a Scale Factory segítségével akarsz külföldön skálázódni? Ezekről kérdeztük Pierre Martenssont, a Scale Factory alapítóját és ügyvezető partnerét.

Bővebben

Egy női alapító vallomásai – ezzel a címmel indít új podcastot Meghan Markle

A brit királyi család tagja 8 epizódon keresztül folytat beszélgetéseket női vállalkozókkal a karrierjükről, és arról, hogy nőként hogyan lehet sikeresen vállalkozást építeni.

Bővebben

Örülhetünk-e egyáltalán a Klarna tőzsdére lépésének?

A svéd BNPL-bajnok jobb időket is látott, mint most, a tőzsdére vezetés megkezdésekor. Ezt tükrözi a visszafogott értékelési célja, ami mögött az európai piacok rossz megítélése húzódhat, valamint az is, hogy a tervezett értékelés meg sem közelíti az unikornis pár évvel korábbi értékelését.

Bővebben

„There is great potential in Hungarian startups to quickly elevate their technology to an international level,” says Pierre Martensson, founder of The Scale Factory

The Scale Factory aims to launch scaleups from the CEE region into the Asian and Pacific markets rather than the U.S. But why there? What should you consider if you want to expand eastward, and what do you need to have in place if you want to scale internationally with The Scale Factory’s support? We

Bővebben

Összefogott az európai ökoszisztéma a következő európai sikersztorik megszületéséért

A Europe Project névre keresztelt kezdeményezés célja, hogy komplex segítséget nyújtson a tehetséges fiatal vállalkozóknak, és megmutassa a világnak: Európa még mindig képes globálisan meghatározó startupokat építeni.

Bővebben

Ligát váltana a STRT: Balogh Petyáék a BÉT Standard kategóriába lépésre törekednek

A szabályozott piacra lépés érdekében a STRT már két szereplővel is együttműködik, és pénzügyi beszámolójukat is ennek megfelelően készítik el idén. Hogy mikor debütálhat a cég a BÉT Standard kategóriájában, egyelőre nem tudni – addig is elmagyarázzuk, hogy ez miért fontos.

Bővebben

Új szereplő jelent meg a közép-kelet-európai ökoszisztémában: Miben segíthet a Scale Factory a magyar scaleupoknak?

A szingapúri szolgáltató arra fókuszál, hogy minél hatékonyabban segítse ügyfelei növekedését és terjeszkedését új piacokon, a lehető legtöbb kereskedelmi hasznot hozva nekik. A Scale Factory mostantól a közép-kelet-európai régióból is várja a skálázódni kívánó vállalkozásokat.

Bővebben