Hirdetés

3 dolog, amiért megéri tesztelni a Millenáris Startup Campust

Mióta tudomásunk van róla, hogy Budán megnyílik Közép-Európa legnagyobb startup központja, nagy lelkesedéssel vártuk az indulását! Mivel közeledik a nyitás napja, így ellátogattunk, hogy csekkoljuk a hangulatot és a lehetőségeket. Összeszedtünk néhány szempontot, amit érdemes megismerni – majd persze a saját szemetekkel csekkolni!

1. Mert a nagy elődök nyomában járhatsz

A Millenáris Startup Campus tulajdonképpen egy brutálisan menő híd a múlt és a jövő között – amin a jelenben sétálgathatunk. Az ipartörténeti szempontból kiemelkedő, 19. századi gyártelepéből egy, a hely szellemiségét őrző, ugyanakkor a kor elvárásainak is jobban megfelelő, 21. századi alkotói tér született meg. A mostani Millenáris helyszínén a GANZ művek működött.

A Ganz vállalatok sikerének kulcsa a jövőbeli keresletet előre látó, hatalmas szakmai tudáson alapuló intuíció, kezdeményezés és a vállalkozó szellem volt. Az alapító találmánya, a tartós versenyelőnyt biztosító kéregöntés lehetővő tette a nagy kopásállóságú vasúti kocsikerekek gyártását, amely megalapozta a vállalat jövőjét.

A Ganznál folyó energetikai gépgyártás és tervezés rangját jelzi, hogy egyebek mellett a Niagara vízesés erőművének koncepciója is a Ganz mérnökeinek nevéhez fűződik. De talán az a tudat is inspiráló lehet, hogy hajdan olyan vállalkozó szellemű, ötletekkel teli fiatalokat indított el a világhírnév útján, mint

Mechwart András, Nikola Tesla, Bláthy Ottó, Déri Miksa, Kandó Kálmán és még sokan mások.

Változatlan helyszínen, de megváltozott körülmények között, több mint száz év elteltével a Millenáris Startup Campus ugyanezzel a küldetéssel indul útjára. Lehetőséget biztosít a mai kor vállalkozó szellemű fejlesztői, kreatív ifjúsága számára, hogy pályát biztosítson a karrierépítésre, elindítsa az arra érdemeseket a nemzetközi piacra lépés és a világhírnév útján, és rajtuk keresztül öregbítse a magyar elme és leleményesség hírnevét.

2. Egy pezsgő, fiatal közösség része lehetsz

A Millenáris Startup Campuson 180 munkaállomás, és több, mint 20 iroda keresi jelenleg a gazdáját. Ez azt jelenti, hogy ebben a létesítményben egy kisebb gimnáziumnyi tehetséges fiatal találkozhat egymással nap, mint nap. Ami pedig nem jelent más, mint hogy egy mindenki-ismer mindenkit alapon működő pezsgő társasági élet van kilátásban.

A Millenáris Startup Campus küldetése egyébként, hogy egy fedél alá vonzzon tehetségeket, startupokat, és az innovációs ökoszisztéma többi szereplőjét. Azt remélik, hogy ez az erős és sikeres, tudását megosztó közösség lesz az erőforrása, elindítója számos jövőbeli vállalkozásnak, segítve a magyar startup világ nemzetközi pozícionálását.

3. A menő design menő funkciókat tartogat

A hangszigetelt lebegő tárgyalók, és a roppant korszerű designnal megálmodott úszó asztalok és irodák mellett számos kikapcsolódásra lehetőséget adó helyszínt is megtalálhatunk.

Elég csak például felmennünk a tetőteraszra, ahol kényelmes napozóágyak, valamint egy streetworkout eszköz is vár a fiatal innovátorokra –

a work-life balance fenntartása érdekében szinte biztos, hogy mindig lesz majd arra járó fetrengő vagy edzegető delikvens.

MSC fejlesztése során pedig további lehetőségek vannak tervben, 2019 végére további irodák mellett olyan új funkciókkal is kibővül majd, mint a saját digitális stúdió, vagy a prototípusok készítését lehetővé tevő úgynevezett makerspace.

Indul a Beta teszt!

Július 8-tól tulajdonképpen bárkinek lehetősége lesz tesztelni az MSC lehetőségeit és szolgáltatásait. A bérleti díjak 2018 végéig 50%-os kedvezménnyel értendőek – ezért cserébe azonban a „lakóktól” elvárnak majd némi feedbacket az üzemeltetők, hogy a 2019-es élesítésre már kifogástalanul működhessen az inkubátor. Ide kattintva lehet jelentkezni!

Korrás: MSC, MTI

Mitől tartanak a leginkább a startupok 2024-ben, és mitől a befektetőik?

A Slush kutatási jelentése rámutat arra, hogy mennyire fordítva gondolkodik az alapító és a befektető: amíg az előbbi tőkét és ügyfeleket akar szerezni, hogy rövid távon levegőt kaphasson, addig az utóbbi inkább a startup hosszútávú növekedéséről akar megbizonyosodni, hogy ő is profitálhasson.

Bővebben

Hogyan tervezz vállalati stratégiát egy egyre kiszámíthatatlanabb gazdasági környezetben?

A november 21-én megrendezendő Protechtor Future Summit célja, hogy átfogó képet biztosítson a vállalat- és technológiai vezetők számára a jelen és közeljövő várható kihívásairól, valamint eszközt adjon a kezükbe a potenciális válságokkal teli időszakban történő sikeres manőverezéshez.

Bővebben

Vissza a jövőbe – újra Agtech Summit

A legújabb technológiai fejlesztések, amelyek a jövőben átalakítják a mezőgazdasági gyakorlatokat; globális agrárrobotikai forradalom; átjárás a hadiipari és mezőgazdasági innovációk között– néhány témakör, amellyel az agrárium jövője iránt érdeklődők találkozhatnak az idei Agtech Summiton.

Bővebben

Jelentkezz a megújult Ideathon startupötletversenyre, és hozz innovatív megoldást városi problémákra

Az idei Ideathon minden eddiginél fókuszáltabb programot kínál a versenyzőknek, akik olyan városi kihívásra fognak megoldást keresni, mint a közlekedési dugók, a zöldterületek hiánya, vagy a közösségi terek fejlesztése. Jelentkezési határidő: november 15.

Bővebben

Mesterséges bélintelligencia: a nagy dolgodról készít felvételeket a Throne startup

A beszédes Throne nevű startup megoldásával bárki szerezhet információkat arról, hogy az egyes ételek, étrend-kiegészítők milyen hatással vannak az emésztésére, mennyire hidratált a szervezete, és segít általánosságban megérteni, hogy mi járul hozzá az emésztőrendszer megfelelő működéséhez.

Bővebben

Keress új helyet a startupodnak, alakítsd ki te Buda új közösségi irodaterét!

A Hengermalom projekt keretében a Dürer kert mögötti épületeket kívánja a tulajdonos egy pezsgő, befogadó közösségi és kulturális központtá alakítani. Arról, hogy milyenek lennének a vállalkozásodnak ideális körülmények, november közepéig mondhatod el a véleményed egy kérdőív kitöltésével. 

Bővebben

A svéd Klarna lett idén Európa startupkeltetője a pénzügyi technológiai szektorban

Az Accel és a Dealroom közös kutatása évről évre azt vizsgálja, hogy az európai és az izraeli ökoszisztéma fintech unikornisainak volt alkalmazottai mennyi új startupot alapítanak: 2024-ben eddig 625-öt. Ezen másodgenerációs startupok pedig elég sikeresek: több mint felük 1 millió dollár felett vont már be tőkét. Mutatjuk a részleteket.

Bővebben

Média mint a kockázati tőke egyik lába? Furán hangzik, de működik

A DMG Ventures portfóliójába tartozó cégek equityért cserébe nemcsak tőkét, hanem komplex médiaszolgáltatást is kapnak: segítenek nekik összerakni a megfelelő marketing- és médiastratégiát, majd potenciálisan havi 33 millió brit médiafogyasztóval ismertethetik meg a történetüket.

Bővebben