Hirdetés

2 millió dollárral indul a neobank Hongkongban

Kína kapujában indít startupbankot a Neat. A cég is startupként működik és az ügyfeleit is ebből a szegmensből várja. 2 millió dollár befektetésüket könyvelőprogramok integrációjára fordítanák.

Startupoknak és kisvállalkozásoknak indított neobankot a hongkongi Neat. A regisztrációs oldalon a világ összes oldalát felsorolják, de egyelőre csak maréknyi országban indult el valójában a szolgáltatás. Azon meg sem lepődtünk, hogy a magyar KKV-k fogadására nem készültek fel, az viszont érdekesebb, hogy egyelőre az Egyesült Államok cégei sem regisztrálhatnak – írja a FTR.

A Neat ugyanolyan neobank próbált lenni, mint a Monzo, a Starling vagy az N26. De gyorsan megváltoztatták a küldetésüket, amikor feltűnt, hogy

nagyrészt startupok nyitnak náluk számlát.

Ezt akár azzal is elősegíti, hogy az egyelőre nem támogatott országból származó érdeklődőket gyorsan átirányítja egy hongkongi cégalapítást lehetővé tévő oldalra.

A Neat egyelőre rendelkezik lakossági üzletággal, ahol egyszerűbb szolgáltatásokat kínáló Mastercard betéti kártyához juthatnak az ügyfelek. A fejlesztés alatt álló Neat Business viszont már kezel majd céges bérszámfejtést, költségelszámolásokat és kibocsát nem névre szóló céges hitelkártyát is. Ezen a szolgáltatási szinten meghatározott helyeken használható céges költségkártyát is lehet majd kérni a Neattől.

Jelenleg 100 országból vannak ügyfelei a cégnek.

A számot David Rosa, a Neat alapítója, a Citi Bank ázsiai és csendes-óceáni térségének korábbi igazgatója közölte a Techcrunch-csal. A frissen megszerzett 2 millió dolláros befektetésüket könyvelőszoftverek integrációjára szánják. Úgy érzik, hogy Hongkong, a Kínához való közelsége miatt, egy olyan hely, ahonnan meg lehet hódítani a világot.

2028-ig több mint 10 milliárd dollárt fektet be az AWS a brit ökoszisztémába

Az Amazon felhőalapú szolgáltatója ezt azért teszi, hogy tartani tudja a növekvő ügyféligényekkel a lépést, és létre tudja hozni a kellő digitális és AI-infrakstruktúrát. A brit ökoszisztéma 2028-ig ettől évente átlagosan 14 ezer új munkahelyet és a GDP 14 milliárd fontos növekedését várhatja.

Bővebben

1,24 milliárd dollár értékben indít két új európai alapot az Atomico

Az új alapok indításához a tőkét az Európai Beruházási Alaptól (EBA) kapja a londoni székhelyű VC, és az Atomico most először különíti el alapok szintjén is a korai és a növekedési szakaszú finanszírozást.

Bővebben

Csehország mutatja az utat a kelet-közép-európai startup-ökoszisztémának

A cseh ökoszisztéma 2024 első félévében egymaga lefedte a CEE régióban a startupoknak adott tőkemennyiség majdnem 39 százalékát. A cseh startupoknál landoló összes befektetés több mint 83 százaléka ugyanakkor három nagy finanszírozási körnek köszönhető.

Bővebben

Pivotált a német AI-bajnok, az Aleph Alpha

Az Aleph Alpha a pivotálással gyakorlatilag kiszáll a saját LLM-modell fejlesztés versenyéből, és helyette a meglévő modellek használatának támogatására építi fel üzleti modelljét. A lépésre az szoríthatta rá a startupot, hogy nem volt képes kilépni a nemzetközi piacra, és így lemaradt a modellfejlesztők versenyében.

Bővebben

25. alkalommal rendezi meg a HVCA a befektetési konferenciáját

A Magyar Kockázati – és Magántőke Egyesület (HVCA) konferenciája lehetőséget teremt az üzleti, politikai és jogi közösségek vezetőinek, hogy megvitathassák a magántőke és a kockázati tőke közép-kelet és délkelet-európai helyzetét. A rendezvény kiemelt előadója az izraeli kockázatitőke-ipar egyik alapítója és formálója, Jonathan Medved lesz. Időpont és helyszín: szeptember 24., Budapest Music Center.

Bővebben

Novemberben nyitja meg kapuit a Puzl CowOrKing budapesti irodahelyisége

A bolgár közösségi irodaszolgáltató értékajánlata az A vagy B osztályú irodákkal és a lakásirodákkal szemben a teljeskörű szolgáltatáscsomagjuk, valamint a rugalmasság. A 850 fős férőhelyű coworking irodahelyiségbe már lehet jelentkezni bérlőnek.

Bővebben

Egyre több időbe telik kockázati tőkét bevonniuk az európai startupoknak

Az európai startupok számára a tőkebevonási körök között eltelt idő egyre nő az utóbbi 1-2 évben. Ennek oka a PitchBook elemzése szerint a kockázati tőke óvatossága, valamint az, hogy a startupok a pénzügyi stabilitást igyekeznek demonstrálni, és az aktuális befektetést minél tovább ki akarják húzni.

Bővebben